Wymodeluj twarz bronzerem

Czy to prawda, że bronzerem można wymodelować każdą twarz? Jak to zrobić przy twarzy kwadratowej?

Wymodeluj twarz bronzerem

Wymodeluj twarz bronzeremBronzer, to tajna broń kobieca. Niestety z przykrością stwierdzam, że wciąż mało doceniona, a to przede wszystkim ze względu na brak wiedzy gdzie i jak go aplikować, by rezultat był zniewalający.

Jak się okazuje, bronzer jest jednym z ważniejszych elementów makijażu, bo pozwala na stworzenie idealnego kształtu twarzy, czyli owalu, który od dawna w każdej dziedzinie uznawany jest za piękny, bo kojarzony z proporcją i symetrią.


Kliknij i poznaj makijażowy trend na jesień: połyskujące powieki!

Do modelarzu twarzy używamy tylko i wyłącznie bronzera o matowym wykończeniu. Jego kolor powinien być maksymalnie o 2-3 tony ciemniejszy niż karnacja i najlepiej o konsystencji pudrowo-kremowej, która nie stworzy plam.   Niezależnie od kształtu twarzy bronzer zawsze nakładamy na:

• na linię żuchwy i pod linie kości jarzmowej – w celu wyszczuplenia twarzy i wydobycia kształtu policzka
• przy nasadzie włosów
• jeżeli nos jest zbyt szeroki to na skrzydełkach nosa, gdy jest zbyt szpiczasty – centralnie na jego czubek.

Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!


Twarz prostokątna jest najpopularniejsza, posiada ją bowiem około 70% kobiet. To twarz podłużna, z mocno uwydatnionymi kośćmi żuchwy. Twarz jest dłuższa niż szersza. Szerokość czoła i żuchwy są podobne. Modelując ją mamy sprawić, że rysy twarzy złagodnieją.

Dlatego bronzer nakładamy na wystające kości żuchwy i półokrągło po obydwu stronach czoła oraz poziomo pod kością jarzmową aby optycznie ją poszerzyć. Róż nakładamy w podobnym kierunku tylko wyżej już na samej kości jarzmowej.

Kliknij i dowiedz się, jakie będą najmodniejsze kolory pomadek do ust tej jesieni!Aleksandra JaśkowiecEkspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 21.12.2012 (aktualizacja: 2012-12-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×