Wymodeluj twarz ziemią egipską

W jaki sposób prawidłowo używa się ziemi egipskiej? Na jakie części twarzy można ją nakładać i czym najlepiej jest to robić? Skorzystajcie z naszych porad!

Wymodeluj twarz ziemią egipską

Wymodeluj twarz ziemią egipską


Ziemia egipska ma wyraźny barwnik w odcieniu terrakoty, co czyni ją bezpiecznym kosmetykiem, bo nie daje sztucznego-pomarańczowego zabarwienia, ale też nie można przesadzać z jego ilością by nie przyciemnić zbyt intensywnie skóry. Ziemię egipską można stosować na wiele sposobów. Jednym z nich będzie modelowanie kształtu twarzy w celu ukrycia zbyt wystających części twarzy lub tworzenia głębi.

Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!

W związku z tym nakładamy ją na linię żuchwy, czoła, pod linie kości jarzmowej w celu nadania plastycznego wymiaru policzkom, pod linię nosa i na brodę. Można też nakładać ten kosmetyk na cała twarz, tworząc efekt naturalnej opalenizny. Ten zabieg się powiedzie, kiedy najpierw wykonturujemy twarz jak wyżej, a później pędzlem najlepiej kabuki okrężnym ruchem rozetrzemy kosmetyk na całą twarz.

Kliknij i zobacz kremy pielęgnacyjne na każdą kiesz

Nie polecam nakładania od razu pudru na całą twarz, bo będzie to wyglądało nienaturalnie. Warto też podczas nakładania pudru uwzględnić uszy, linię nasady włosów oraz szyję, bo inaczej powstanie za duży kontrast. Jeżeli marz się opalenizna ciała również można nakładać ziemię egipską na dekolt, ramiona i nogi.
Chcesz odświeżyć swój make up? Zobacz jak zrobić to szybko i skutecznie!

Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 19.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
lydia
uwielbiam ziemię egipską i używam od lat, znalazłam fajną stronę na której są wszystkie marki jak Ikos, Bikor, Lavertu - http://www.makijaz24.pl
Dodano: 2013-08-27 15:14:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×