Wypadanie włosów - koszmar kobiety

W normalnych warunkach człowiek gubi około 100 - 200 włosów dziennie. Jednak czasami możemy zauważyć nadmierne ich wypadanie. Widok kłębków włosów na szczotce przyprawia nas o dreszcze. Jak więc zapobiec przerzedzaniu się bujnej czupryny?

Wypadanie włosów - koszmar kobiety

Wypadanie włosów - koszmar kobiety

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. U kobiet może to być ciąża, menopauza, zaburzenia tarczycy i inne różne zmiany hormonalne. Także nadmierne opalanie się może być przyczyną wypadania włosów. Skóra po urlopie jest osłabiona przez wpływ słońca i wtedy tracimy włoski. Włosy mogą wypadać także przez nadmierny stres który nas długotrwale nęka. Nie można zapominać o wszelkich niedoborach witamin związane np. z dietą. Jedną z przyczyn wypadania włosów jest także łupież.

Zanim wykupimy połowę leków przeciw wypadaniu włosów w aptece i wykonamy tysiąc domowych zabiegów, przyczynę łysienia najlepiej skonsultować z lekarzem dermatologiem, który odnajdzie przyczynę wypadania włosów. Może się okazać na przykład, że mieszki włosowe są całkowicie zdrowe, a wtedy nie ma się co martwić, gdyż włosy, które nam wypadły, odrosną znowu. Jednak zawsze można spróbować domowej kuracji wzmacniającej włosy i skórę głowy. Picie skrzypu polnego i pokrzywy codziennie wzmacnia włosy. Także zażywanie witaminy H, cynku i biotyny poprawia kondycję naszych włosów. W aptekach także możemy znaleźć preparaty, które poprawią stan naszych włosów, a szampony pomogą przy łupieżu i sprawią, że nasze włosy będą wyglądać o wiele lepiej.

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Fryzury weselne

Idealne kolory farb dla Ciebie!

Fryzury półdługie rządzą latem!


Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Środa 08.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×