Wysoki kucyk – fryzura, którą obecnie kochają gwiazdy. Zrób go sama!

Gwiazdy noszą wysoko upięte w kucyk włosy nie tylko na gale czy pozując na czerwonym dywanie. Coraz częściej można je spotkać w takiej fryzurze na ulicy. Jak zrobić taką fryzurę?

iStock-539271221 MKOBIETKUCYK062017.jpg

Zobaczcie instruktaż, w którym podpowiadamy, jak wykonać dwie wersje: super gładką i z natapirowanym tyłem.

Jak zacząć?

To jedna z najprostszych, a zarazem najefektowniejszych fryzur, chociażby dlatego, że dzięki wysoko zawiązanemu kucykowi twarz wygląda smukło. By dobrze go wykonać przyda wam się gumka lub jakiś inny przyrząd, przy pomocy którego zwiążecie włosy np. tasiemka. Po umyciu włosów, kiedy będą jeszcze wilgotne, nałóżcie piankę, która pomoże je zdyscyplinować i ułatwi stylizację. Następnie dokładnie je wysuszcie. Jeśli macie z natury proste włosy to możecie susząc je wyciągać na szczotkę, by pasma były idealnie gładkie. Dzięki tej czynności dodatkowo sprawicie, że dodacie całości objętości. Jeśli włosy puszą się wam z natury, to użyjcie prostownicy, aby je idealnie wygładzić.

Następnie podzielcie włosy na dwie sekcje. Pierwszą z nich – wierzchnią, dokładnie zaczeszcie, wysoko i ciasno zepnijcie gumką, najlepsza będzie bardzo cienka albo recepturka. Jeśli chcecie, by gumka była niewidoczna spod włosów, wyciągnijcie jedno pasmo i okręćcie je wokół niej, a następnie podepnijcie spinką, by zabezpieczyć poluzowaniu się. Powtórzcie czynność, jeśli chodzi o drugą część włosów. Dokładnie je wyszczotkujcie i zwiążcie gumką, a następnie obie sekcje połączcie jedną mocna gumką. Na koniec rozsmarujcie na dłoniach kilka kropel płynnego jedwabiu do włosów i nałóżcie na kucyk, by jeszcze mocniej podkreślić jego gładkość. Przy pomocy tego kosmetyku wygładzicie także niesforne kosmyki na czubku głowy.

Wersja de luxe 

Jeśli chcecie zrobić wariant z gładkim przodem, ale nastroszonym tyłem w stylu Khloe Kardashian, powtórzcie pierwszą część do momentu podzielenia włosów, tak jak w wersji super gładkiej, na dwie sekcje. Pierwszą gładko zaczeszcie ku górze i zepnijcie klipsem na czubku głowy. Jeśli macie z natury gęste, grube włosy włosów nie będą potrzebne wam doczepiane pasma. Jeśli nie, to jest czas by je przyczepić. Całość (już z doczepionymi włosami) dokładnie rozczeszcie, a następnie spryskajcie lakierem do włosów,  który nada im błysku. Teraz  pasmo po paśmie zakręcajcie włosy przy pomocy lokówki. Róbcie to zakręcając je od wewnątrz do zewnątrz. Na koniec podnieście każde ze wcześniej zakręconych pasm i spryskajcie je u nasady lakierem i mocno wytapirujcie, by podnieść je od nasady ku górze. Teraz wróćcie do wcześniej związanej górnej partii włosów. Zaczeszcie je do przodu, a pozostałe włosy ( z dolnej sekcji) zepnijcie klamrami, by wam nie przeszkadzały. Teraz dokładnie, przy pomocy szczotki np. „Teezera” ugładźcie włosy i zwiążcie je bardzo ciasno gumką w kucyk. Następnie by nadać włosom dodatkowej objętości znów zakręcie na lokówkę.

Utrwalenie

Całość fryzury spryskajcie lakierem, a następnie rozczeszcie delikatnie przy pomocy szczotki, by pasma nie były zbyt mocno skręcone. Teraz powtórzcie trik jak z kucyka w gładkiej wersji, czyli połączcie wszystko w jedną całość  przy pomocy pasma włosów. Możecie dodatkowo podtapirować czubek  kucyka by dodać objętości. Na koniec całość spryskajcie lakierem i gotowe!


Dodał(a): Katarzyna Błażuk , Środa 14.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Laski, polecam skrzypolen na wzmocnienie włosów. Mi pomógł na rozdwajanie i wypadanie
Dodano: 2017-07-27 17:07:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×