Wyszczuplij swoją twarz

Chciałabym się dowiedzieć jak optycznie wyszczuplić twarz oraz policzki? Barbara.

twarz

Najlepszym sposobem optycznego wyszczuplenia twarzy jest odpowiedni makijaż i dobrze dobrana fryzura. Niezawodnym kosmetykiem do modelowania kształtu twarzy jest puder brązujący potocznie zwany bronzerem. Bronzer nakładamy delikatnie w miejscach, które chcemy optycznie zmniejszyć.

Aby wyszczuplić optycznie twarz, możemy też użyć różu w odcieniu trochę ciemniejszym niż kolor naszej skóry, dzięki czemu twarz będzie wydawała się szczuplejsza. Przyciemniamy jedynie te partie, które chcemy ukryć np. za szeroki nos, czy zbyt wysokie czoło. Jeśli masz twarz w kształcie prostokąta nakładaj wtedy puder brązujący po obydwóch stronach czoła, oraz na wystające kości żuchwy.

Jeśli masz twarz okrągłą nakładaj bronzer po obydwu stronach czoła i pod kośćmi policzkowymi w kierunku od żuchwy do uszu. Jeśli masz twarz w kształcie serca wtedy bronzer nakłada na czoło w okolicach zakoli na skronie.
Jeśli masz twarz odwróconego trójkąta wtedy nakładaj bronzer na szerokie kości żuchwy. Jeśli masz twarz kwadratową nakładaj puder brązujący na uwydatnione kości żuchwy oraz czoła.

Wioletta Wypijewska

Ekspert Akcji "Szkoła Makijażu": Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

Foto: Kama Bork

Przeczytaj również:

Ratunku! Moje oczy są czerwone

Czerwone usta do pracy?

Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 29.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Malibu89
artykuł idealny dla mnie :)
Dodano: 2012-03-29 22:34:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×