Wzmocnij działanie maseczki do twarzy

Często znamy tylko skład i działanie maseczki, lecz ważne jest też choćby przygotowanie skóry do jej aplikacji. Przeczytaj nasze porady!

Wzmocnij działanie maseczki do twarzy

Wzmocnij działanie maseczki do twarzyWiększość z nas choć raz stosowała maseczkę na twarz, jednak bardzo często zdarza się, iż oprócz informacji o składzie i działaniu nie wiemy nic więcej, a przecież jeszcze jest ważny choćby sam proces przygotowania skóry do jej aplikacji!

Na samym początku należy zwrócić uwagę na fakt, iż maseczka ma mocniejsze działanie niż krem, dlatego też najlepiej ją stosować raz, dwa razy w tygodniu.

Przed aplikacją pamiętajmy o dokładnym oczyszczeniu skóry np. tonikiem. Dobrym rozwiązaniem jest też wcześniejsze użycie peelingu, który zetrze martwy naskórek.


Wzmocnij działanie maseczki do twarzy

Wzmocnij działanie maseczki do twarzyWedług badań okazuje się, że maseczki najlepiej nakładać ok. godziny 18, bo to właśnie wtedy nasza skóra jest w fazie najlepszego wchłaniania właściwości kosmetyku. Proces wchłania jest skuteczniejszy też w czasie kąpieli, kiedy to nasze pory rozszerzają się pod wpływem ciepła. Maseczka zostaje lepiej przyswojona przez skórę gdy jesteśmy zrelaksowane.

W przypadku niektórych maseczek do twarzy warto po upływie kilku minut od aplikacji rozpocząć masaż twarzy okrężnymi ruchami, dzięki czemu oczyszczamy skórę.

Pamiętajmy też, że każda maseczka ma inne właściwości, więc czasem warto je zmieniać, aby naszej skórze dostarczyć różnych dobroczynnych substancji.Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 28.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Maksia
Zgadzam się z tym, ze twarz trzeba dokładnie oczyścić przed nałożeniem maseczki, ja do tego używam korundu kosmetycznego, świetna sprawa:
http://kalistabloguje.blogspot.com/2013/01/korund-kosmetyczny-korund.html
Dodano: 2013-09-15 14:07:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×