Z czego można zrobić okłady na oczy?

Kilka pomysłów z wykorzystaniem m.in. ziemniaka i ogórka.

oklady-na-oczy.jpgJeśli masz zmęczone, smutne oczy i chciałayś trochę poprawić swoje spojrzenie i nastawienie do świata, świetnym pomysłem są domowe okłady na oczy, które możesz zrobić tanim kosztem z produktów, które być może nawet masz w domu. 

Zobacz, z czego możesz zrobić okłady na oczy, by uśmieżyć ból oczu, pozwolić im (i sobie przy okazji) na chwilę relaksu, błogiego odpoczynku. 

 Zobacz także: Sposoby na spuchnięte oczy

Z czego można zrobić okłady na oczy?

  • OGÓREK: przed położeniem na oczy, schłodź cienkie plasterki ogórka w lodówce. Dzięki takim okładom nawilżysz delikatną skórę pod oczami (ogórki zawierają dużo wody) i zmniejszysz stan zapalny, jeśli taki wystąpił (za sprawą zawartej w ogórkach witaminie K). 

  • ZIEMNIAKI: plastry ziemniaka położone na oczach powinny zmniejszyć obrzęki. Ziemniak oczywiście powinien być wcześniej dokładnie umyty. 

  • TOREBKI OD HERBATY: po zaparzeniu czarnej, niearomatyzowanej herbaty (najlepiej dwóch z użyciem 2 torebek - na każde oko), wyjmij z niej woreczki i włóż je do lodówki na ok. 20 minut. Po tym czasie wyjmij i połóż na oczach. Relaksuj się i ciesz błogą chwilą!

  • MLEKO: do przygotowania takiego okładu potrzebujesz też płatków kosmetycznych. Zanurz je w zimnym, pełnym mleku i połóż na oczy. Voila!

Okłady na oczy należy trzymać na powiekach max. 15 minut. Szczególnie w przypadku torebek od herbaty należy uważać, by nie były one zbyt gorące. Tak naprawdę - im zimniejszy okład tym lepiej!

Zobacz także: Prosty trik na odpryskujący tusz do rzęs

Źródło: MilionKobiet.pl, PureWow.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 06.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Anonim
Też mam niebieski starazolin, na wakacyjne przygody z klimatyzacją jest najlepszym rozwiązaniem. Skutecznie uwalnia od przesuszenia i nadmiernego mrugania.
Dodano: 2018-06-18 15:04:16 Zgłoś nadużycie
Anonim
okłady z rumianku są bardzo fajnym sposobem na zmęczone oczy, ale od czasu do czasu stosuję również krople Starazolin hydrobalance, które są dostępne dosłownie wszędzie ;D
Dodano: 2017-09-07 12:32:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
jej co to za sposoby...;D bałabym się kłaść okłady z ziemniaków na oczy ;D lepiej kupić krople Starazolin ;)
Dodano: 2017-08-21 14:15:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
ziemniaki? dajcie spokój, nie żyjemy w średniowieczu. ale kto co lubi, ja wolę sprawdzone krople, niż pryskane warzywa albo mleko, które powinny pić małe krówki a nie ludzie.
Dodano: 2016-08-26 15:57:56 Zgłoś nadużycie
Anonim
no coś ty, bez problemu można je kupić w aptece. Polecam, naprawdę szybko nawilżają oczy.
Dodano: 2016-07-12 16:41:22 Zgłoś nadużycie
Anonim
a nie znam takiego cuda, przyda się do nawilżania podczas jazdy rowerem. Czasem, przy dużym wietrze strasznie mi oczy wysychają. Te krople sa na receptę?
Dodano: 2016-06-29 15:17:31 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja już nie robię sobie okładów na oczy, odkąd uczulił mnie rumianek - wolę nie ryzykować. Jak coś mi się z oczami dzieje, to po prostu zakraplam sobie nawilżający starazolin hydrobalance i dolegliwości mijają błyskawicznie.
Dodano: 2016-05-10 11:06:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×