Zabieg modelujący i-lipo

Zabieg i-lipo to innowacyjna technologia laserowa przeznaczona do nieinwazyjnej lipolizy laserowej. Została wprowadzona na rynek brytyjski w 2007 roku przez firmę Chromogenex Technologies LTD, lidera wśród producentów technologii laserowych i IPL przeznaczonych dla Medycyny Estetycznej. i-lipo to idealne rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy marzą o utracie nadmiaru centymetrów w obwodzie, a nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej.

pad treatment.jpg

Urządzenie i-lipo pozwala na dowolne i kontrolowane modelowanie sylwetki. Jeśli osoba  chudnie i tyje nierównomiernie, i-lipo jest idealne dla niej. Jeśli mimo stosowania diety i ćwiczeń tu i ówdzie pozostaje uporczywy nadmiar tłuszczu, który zaburza proporcje sylwetki, i-lipo pomaga wyszczuplić te okolice, których odchudzenie stanowi największy problem. Teraz można zdecydować jaki obszar ma być odchudzony (ramiona, nogi, pośladki, uda, brzuch, biodra, talię, plecy czy podbródek).

Jak działa i-lipo?

Urządzenie i-lipo emituje światło o długości 650-660nm. Jest to tzw. zimny laser. Światło to przenika głęboko w warstwy skóry i kieruje się na komórki tłuszczowe, pod jego wpływem, dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej. Trójglicerydy rozpadają się na kwasy tłuszczowe i glicerol, zwane metabolitami, które następnie transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane w energię.
zabieg  i-lipo
Jak wygląda zabieg i-lipo?

Kiedy już zdecydowano, jaki obszar będzie wymodelowany, przychodzi czas na zabieg. Rekomenduje się wykonanie serii min. pięciu zabiegów, w ostępach co dwa dni. Przed zabiegiem osoba prowadząca kurację wykonuje dokładny pomiar obszaru, który będzie odchudzany. Wyniki zostaną zapisane i porównane z efektami po zabiegu.

Następnie, na obszar odchudzany przykładane są cztery głowice emitujące światło lasera, które powoduje rozpad trójglicerydów. W okolicy węzłów chłonnych zlokalizowanych najbliżej miejsca zabiegu, umieszcza się małe głowice, stymulujące układ limfatyczny, a tym samym usprawniające transport metabolitów, zamienianych później w energię. Po 10 minutach głowice laserowe przekładane są na drugą stronę obszaru odchudzanego, np. brzucha, na kolejne 10 minut. Po tym czasie, wymiary ponownie są skontrolowane, z zachowaniem szczególnej ostrożności tak, aby były wykonane dokładnie w tych samych miejscach, co przed zabiegiem. Dzięki temu jest możliwość uzyskania wiarygodnych efektów..

Na jakie obszary można stosować i-lipo?

Ogromną zaletą i-lipo jest to, że można stosować go wszędzie tam, gdzie zgromadził się nadmiar tkanki tłuszczowej trudnej do zredukowania w bardziej tradycyjny sposób jak dieta, czy ćwiczenia. I-lipo pozwala na modelowanie sylwetki, na odchudzenie tego obszaru, który zaburza proporcje Twojej sylwetki. I-lipo sprawdza się idealnie na takich partia ciała jak: ramiona, nogi, pośladki, uda, brzuch, biodra, talię, plecy lub podbródek.

Cena zabiegu: Cena 1 zabiegu na jednym obszarze (brzuch, boczki, uda, pośladki) to ok. 500 zł.

Zabieg i-lipo można wykonać w Klinice medycyny estetycznej BeautymeD, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 54 w Warszawie.

Opinia o zabiegu:

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Przed przystąpieniem do niego zostałam dokładnie zmierzona w partii, w której chciałam pozbyć się zbędnych centymetrów, czyli w udach. Następnie do moich ud osoba przeprowadzająca zabieg przyłożyła specjalne głowice. Urządzenie zostało włączone. Po 10 minutach głowice zostały przełożone na druga stronę ud. Cały zabieg trwał tylko 20 minut. To bardzo krótko, więc każdy może sobie na niego pozwolić np. w trakcie przerwy obiadowej w pracy. Po zabiegu moje uda również zostały zmierzone. Jak wynikało z notatek osoby prowadzącej zabieg, obwód moich ud zmniejszył się o 2 cm. Najlepsze efekty przynosi powtórzenie zabiegu 7 razy, czyli odbycie 8 zabiegów.


Zabieg przetestowała: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.plDodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 24.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×