Zabieg oczyszczający twarz

Tradycyjne, manualne oczyszczanie skóry, szczególnie zalecone osobom borykającym się z problemem trądziku, wypryskami i uporczywymi zaskórnikami. Po zabiegu skóra staje się gładsza, a wypryski pojawiają się rzadziej.

Zabieg oczyszczający twarz

Najpierw wykonywany jest dokładny demakijaż twarzy, następnie  przeprowadzana jest diagnoza cery. Kolejną fazą zabiegu jest peeling dobrany do rodzaju i stanu skóry. Kolejny etap to rozpulchnienie naskórka za pomocą odpowiedniej maski i wapozonu (ciepła para), po czym następuje manualne oczyszczanie skóry. Po usunięciu zaskórników i prosaków zostaje wykonana dezynfekcja skóry oraz nałożenie maski łagodząco-ściągającej. Na koniec nakładany jest krem dobrany do rodzaju cery. Cena: 250 zł.

Zabieg oczyszczający twarz

Opinia o zabiegu:

Przed zabiegiem oczyszczania twarzy trzeba przygotować się na lekki ból. Jak bardzo by się starać, jest to jednak mechaniczne usuwanie zaskórników, więc musi troszkę boleć. Pierwszy etap to oczywiście dokładny demakijaż i peeling skóry. Następnie zostaje włączona para wodna skierowana na twarz, która miała otworzyć moje pory i ułatwić oczyszczanie. W międzyczasie kosmetyczna nałożyła parafinę na moje dłonie, by skóra stała się gładsza. I faktycznie! Efekt można było zauważyć zaraz po zdjęciu rękawic.

Po otworzeniu porów, nadszedł czas na najmniej przyjemny moment zabiegu, czyli po prostu wyciskanie. Po mechanicznym usuwaniu kosmetyczka nałożyła łagodzącą zaczerwienienia maskę i pozostawiła mnie na pół godziny, bym mogła się zrelaksować przy kojącym filmie. Zdecydowanie polecam robić zabieg w piątek po południu, gdyż skóra jest zaczerwieniona i na drugi dzień trzeba nałożyć trochę więcej podkładu niż zwykle.

Zabieg został wykonany w salonie IQ Medi Spa przy ul. Nowogrodzkiej 21 w Warszawie (www.iqmedispa.pl).

Zabieg przetestowała: Karolina Czaja

Zdjęcia: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Światowe spa

Fibreceutic - botoks dla włosów suchych

Maska Cataplasma na włosyDodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 23.09.2011 (aktualizacja: 2011-09-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
ciociek22
Może się zapiszemy?
Dodano: 2011-10-11 20:57:43 Zgłoś nadużycie
Audrey
ale pewnie naprawdę działa
Dodano: 2011-09-26 14:24:40 Zgłoś nadużycie
paula2509
ała
Dodano: 2011-09-26 13:00:23 Zgłoś nadużycie
olafasola
'Niestety to bardzo boli...
Dodano: 2011-09-23 14:49:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×