Zabiegi na blizny

Blizny potrafią skutecznie oszpecić nawet najładniejszą twarz, lecz są sposoby na ich pozbycie się, czy zmniejszenie widoczności. Przedstawiamy Wam informacje o zabiegach na blizny.

Zabiegi na blizny

Zabiegi na blizny

Blizna to tkanka łączna włóknista powstająca w procesie gojenia, która zastępuje tkankę uszkodzoną przez uraz lub chorobę. Jest to normalny zdrowy proces gojenia się, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną, tkanką ziarninującą z włóknami kolagenu.

Obecnie stosowane technologie pozwalają w sposób bardziej skuteczny korygować powstałe blizny bez względu na ich pochodzenie, a więc blizny: pooparzeniowe, powypadkowe, cięte, rozstępy po ciąży oraz wzrostowe. W zależności od jakości powstałej blizny, jej korekcję można rozpocząć już po upływie ok 2 - 3 miesięcy od urazu. 

Zabiegi na blizny potrądzikowe, pooparzeniowe oraz pooperacyjne to: frakcjonowanie laserowe, peeling laserowy, mikrodermabrazja. Zabiegami alternatywnymi są: peeling chemiczny lub mechaniczny, dermabrazja mechaniczna/chemiczna, przeszczep skóry. Występuje jeszcze wiele innych metod, które pomagają w zwalczaniu blizn. W zależności od rodzaju blizny, będzie do niego przypisany zabieg.

W celu uzyskania najlepszego efektu kosmetycznego na każdej korygowanej powierzchni może być potrzebnych od 4 do 8 zabiegów (w zależności od wielkości blizny), wykonywanych w odstępach 6 - 12 tygodni. Po zabiegu korekcji pojawia się zaczerwienienie, obrzęk oraz inne niewielkie dolegliwości, które zazwyczaj mijają po 1 – 4 godz. po zabiegu. Około 12 - 24 godzin po zabiegu w miejscu poddanym korekcji pojawiają się strupki, które zwykle utrzymują się przez okres 7 - 21 dni.

Zabiegi na blizny

Zabiegi na blizny


Wszystkie laserowe zabiegi kosmetyczne związane są z pewnym stopniem ryzyka, aczkolwiek rzadko zdarzają się jakiekolwiek powikłania - ważne jest, aby każdy zrozumiał płynące z zabiegów ryzyko oraz je zaakceptował. Komplikacje mogące wynikać z zabiegów to: dyskomfort, zmiana kolorytu skóry, zasinienie, infekcja. O wiele więcej jest zalet.

Zabiegi dają następujące efekty:

- odżywienie i energizację komórek;

- pobudzenie procesów regeneracyjnych w tkankach;

- stymulację produkcji kolagenu i elastyny;

- wyrównanie koloru, rozjaśnienie;

- wygładzenie blizn, bruzd i uszkodzeń;

- poprawa elastyczności i jędrności naskórka;

- likwidacja niedoskonałości i nierówności naskórka.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterctock


Dodał(a): Ania Twarowska , Poniedziałek 30.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Sniezka
Po trądziku zostają niestety brzydkie blizny. Przy głębokich bliznach potrądzikowych myślę, że najbardziej efektywny będzie laser. Moja siostra była na takich zabiegach na buzię w Vici Clinic (Kraków) i przyznam, że po 4 zabiegach bardzo zmniejszyła się ich widoczność. Zostawiam link, może pomóc http://www.vici.clinic/krakow-redukcja-bliz
Dodano: 2017-07-30 16:06:18 Zgłoś nadużycie
Magnolia01
A co z osobami które nie mogą z powodów zdrowotnych wykonywać zabiegów z użyciem maszynowym. mam serum rozjaśniające z tej serii Lily Skin - Dermika, to bardzo przydatny kosmetyk na nie chciane ozdoby na twarzy. Doskonale je rozjasnia i wyrównuje koloryt skóry. Moja cera nie wymaga stosowania tego serum na całą twarz, więc nakładam miejscowo. To co ważne , to w tym kosmetyku jest ekstrakt z białej lilii, który ogranicza uwalnianie barwnika, przez co przebarwień nie przybywa :)
Dodano: 2014-01-04 07:38:12 Zgłoś nadużycie