Zachowaj proste włosy na dłużej

Jesteś ciekawa, co powinnaś zrobić, aby włosy po użyciu prostownicy nie skręcały się i nie wywijały? Skorzystaj z naszych porad!

Zachowaj proste włosy na dłużej

Zachowaj proste włosy na dłużej


Tematem prostowania włosów i utrwalenia efektu po takiej stylizacji interesowała się zapewne każda kobieta. Spotykam się czasem z klientkami, które prostują włosy, mimo że mają je proste z natury. Podobno lepiej się wtedy błyszczą i są milsze w dotyku. Hm… Zawsze w takiej sytuacji pozwalam sobie na mały żart, że na świecie są różne choroby, a to jest właśnie jedna z tych rzadszych. Jeśli już nie wyobrażacie sobie życia bez prostownicy lub prostujecie włosy tylko na specjalną okazję, to marzeniem każdej z Was jest to, aby efekt, który udało się uzyskać, utrzymał się jak najdłużej.

Największym wrogiem włosów wyprostowanych prostownicą jest wilgoć. To jeszcze nic strasznego, kiedy na dworze się rozpada i nie trzeba nikomu tłumaczyć skąd te fale i puszenie się włosów, ale kiedy np. w tańcu głowa się spoci i misternie wyprostowane boczki zaczynają się falować, może to mieć zasadniczy wpływ na poczucie pewności siebie. Żeby temu zapobiec, włosy już od samego początku stylizacji do jej zakończenia powinny być traktowane produktami do tego przeznaczonymi.

Zastanawiasz się, jaki szampon do włosów wybrać? - skorzystaj z porad naszego eksperta!

Profesjonalne marki fryzjerskie wyspecjalizowały się w przygotowaniu i kończeniu procesu stylizacji, każdej struktury włosów, więc prostowanie zaczynamy od mycia głowy szamponem i odżywką przygotowującymi je do termostylizacji. Po spłukaniu odżywki i odsączeniu z włosów nadmiaru wody, nakładamy specjalny krem zmiękczający, który ma również za zadanie chronić włosy przed temperaturą do 230 stopni. Następnie włosy trzeba wysuszyć.

Kiedy prostownica jest już rozgrzana i zamierzamy jej użyć, na każde z pasm poddawanych prostowaniu koniecznie trzeba nanieść niewielką ilość sprayu do termostylizacji (najlepiej takiego, który zawiera mirustyle – pod wpływem ciepła miękną i dostosowują się do nadanego kształtu włosa, po wystygnięciu twardnieją i utrzymują efekt prostowania). Ostatnim etapem prostowania włosów może być spryskanie ich bardzo delikatnym sprayem, który chroni włosy przed wpływem wilgoci nawet do 24 godzin.


ID galerii:988


Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg
Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
Fot. Basia Lubczańska


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 10.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×