Zadbaj o włosy przetłuszczające się

Zabiegi polecane są dla osób z przetłuszczającymi się włosami przedstawia Ekspert MilionKobiet.pl - Katarzyna Poniatowska-Miłek, stylistka GOLDWELL z salonu Milek Design z Warszawy.

Zadbaj o włosy przetłuszczające się

Zadbaj o włosy przetłuszczające się


Przyczyną przetłuszczania się włosów jest nadmiar sebum – wydzieliny gruczołów łojowych, która odpowiedzialna jest za ochronę skóry głowy. Aby zniwelować ten problem, należy sprawdzić stan swojego zdrowia, stosować odpowiednią dietę, a także dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Nie powinno się robić zbyt intensywnego masażu głowy podczas mycia i płukać włosów zbyt gorącą wodą, gdyż wzmaga to nadmierną aktywność gruczołów łojowych.

Nie należy używać produktów, które zawierają zbyt dużą ilość detergentów, ponieważ powodują one efekt obciążonych włosów i szybsze ich przetłuszczanie się. Panie, które mają włosy krótkie, powinny stosować szampon oczyszczający, który wyeliminuje zanieczyszczenia oraz pozostałości wcześniej użytych kosmetyków stylizacyjnych (np. pasta, lakier). Produkt ten może spowodować uczucie szorstkich włosów, ponieważ otwiera łuskę i głęboko oczyszcza. Warto zatem po umyciu głowy nałożyć odżywkę ze spłukiwaniem składającą się z naturalnych składników, która nie obciąży włosów, a nawilży je i zamknie łuskę.

Paniom, które noszą długie fryzury i mają problem z nadmiernym wydzielaniem się serum, zalecamy używanie również naturalnych produktów, najlepiej tych, które dodają objętości. Warto na suche lub osuszone ręcznikiem włosy nałożyć piankę odbijającą od nasady, co spowoduje uniesienie fryzury – włosy nie będą więc przylegać do głowy, a co za tym idzie, tak szybko się przetłuszczać. W sytuacjach awaryjnych, aby bez mycia odświeżyć uczesanie i zniwelować sebum, można spryskać włosy sprayem odświeżającym i jedynie je przeczesać.


Powiedz stop związanym włosom!


związywanie włosów
Katarzyna Poniatowska-Miłek.jpg
Ekspert MilionKobiet.pl
Katarzyna Poniatowska-Miłek
Stylistka GOLDWELL, salon Milek Design z Warszawy
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 28.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Anonim Dodano: 2012-11-21 22:54:11 Zgłoś nadużycie
Anonim
polecam drewniana szczotkę z drewnianymi igłami - reguluje równowagę lipidową skóry głowy - zdecydowanie wspomaga kurację
2591_0
Dodano: 2012-11-21 10:23:47 Zgłoś nadużycie
Anonim Dodano: 2012-10-09 13:22:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×