Zakręcona pielęgnacja

Loki to absolutny hit sezonu! Naturalne i zadbane prezentują się bardzo efektownie, przyciągając spojrzenia zachwytu. Jednak nikt od samych posiadaczek włosów kręconych nie wie, ile mogą sprawić one problemu. Podpowiadamy jak o nie dbać by zawsze wyglądały pięknie i zdrowo.

Zakręcona pielęgnacja

Zakręcona pielęgnacja


Włosy kręcone z natury są gęste, ale matowe. Brak naturalnego połysku wynika z ich struktury, która jest nierówna, przez co łuski włosa nie odbijają światła, są suche i porowate, gdyż brak im odpowiedniego nawilżenia, a jako że brak im dużej ilości wody, często się puszą i elektryzują. Trudno nad nimi zapanować, najczęściej kosmyki żyją własnym życiem, przyprawiając ich właścicielki o ból głowy ze względu na to, że strasznie się plączą trudno je rozczesać.Jednak nie taki diabeł straszny i na kręcone włosy są sposoby aby je ujarzmić i stworzyć z nich piękną fryzurę.

Co powinnaś zrobić by cieszyć się idealnym lookiem kręconych włosów? Oto kilka wskazówek:

Nawilżaj - stosuj kosmetyki silnie nawilżające strukturę włosa, najlepiej używaj całych serii kosmetyków nawilżających: szampon, odżywkę i maskę do włosów. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla suchych włosów są olejki, które możesz wcierać w same końcówki lub pozostawić jena całą noc na całej długości włosów, po czym rano umyć włosy. Będą niewiarygodnie miękkie i pełne blasku, a przede wszystkim bardzo dobrze nawilżone.

Zakręcona pielęgnacjaZakręcona pielęgnacja


Stosuj kosmetyki przeznaczone do kręconych włosów - składniki takich kosmetyków są tak skomponowane by idealnie odpowiadały potrzebom włosów kręconych. Włosy łatwiej się układają, są nawilżone, ich skręt jest podkreślony, nie puszą się i mają ładny połysk.

Unikaj suszarki - włosy i tak są przesuszone, a traktując je suszarką nie polepszasz ich stanu, a wręcz przeciwnie - wysuszasz je jeszcze bardziej. Postaraj się aby schły w naturalny sposób - to jest dla nich zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Jeśli jednak nie masz czasu czekać by wyschły same i spieszysz się, pozwól by przynajmniej w części wyschły same, a podsusz je dopiero pod koniec.

Stosuj kosmetyki do stylizacji włosów - aby fryzura łatwiej się układała stosuj je na wilgotne włosy. Kosmetyki zdyscyplinują Twoje włosy i sprawią, że fryzura będzie trwać w nie naruszonym stanie przez cały dzień. Idealnie nadadzą się pianki, mleczka i kremy do kręconych włosów, a także lakier.

Chroń je przed słońcem - słońce dodatkowo je wysusza, a przez to tracą blask. Stosuj na włosy spray'e z filtrem przeciwsłonecznym nawet wtedy, gdy wychodzisz na jesienny spacer.

Mieszaj kosmetyki - jeśli Twoje włosy są kręcone i jednocześnie farbowane, staraj się zadbać o nie w szczególny sposób. Mieszaj linię kosmetyków, np. włosy myj szamponem do włosów farbowanych, a po myciu użyj maseczki do włosów kręconych.

Dobierz odpowiednią fryzurę - niestety nie każda fryzura pasuje do kręconych włosów. Raczej wystrzegaj się krótkich cięć jeśli nie chcesz mieć na głowie przysłowiowego "baranka". Najlepszym rozwiązaniem będą stylizacje z włosów długich i półdługich wycieniowane w odpowiedni sposób, przez co nie będą oklapnięte.

Z pewnością nie jest łatwo żyć z kręconymi włosami, ale myślimy że ich właścicielki powinny być z nich dumne. Zadbane, ładnie ułożone wyglądają przepięknie! Tym bardziej, że w tym sezonie są szalenie modne!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Podgórska , Piątek 25.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×