Zapach perfum na dłużej

Coco Chanel stwierdziła, że kobieta powinna aplikować perfumy tam, gdzie chciałaby być całowana, lecz czy aby do końca jest to dobrym rozwiązaniem? Zapoznajcie się z naszymi poradami o aplikacji perfum!

Zapach perfum na dłużej

Zapach perfum na dłużej


Każda z nas kupując perfumy o ulubionym zapachu chciałaby, aby towarzyszył on jej przez jak najdłuższy czas, lecz żeby też nie był zbyt intensywny, od którego nadmiaru ludzie będą się od nas odsuwać. Przedstawiamy Wam porady na temat prawidłowej aplikacji perfum.

Po pierwsze zwróć uwagę na miejsce ich aplikacji. Bardzo dobrym punktem są miejsca, gdzie mierzymy tętno, gdyż właśnie tam skóra jest ciepła i najbardziej ukrwiona, przez co zapach idealnie się kształtuje i jest bardziej intensywny. Co to za punkty? Należą do nich: wewnętrzna strona nadgarstków, zgięcia łokci, tętnica szyi, oraz miejsca za uszami. Pamiętajmy, że to właśnie temperatura ciała działa na długie uwalnianie się zapachu.

Miejmy też na uwadze, że pomimo romantycznie brzmiącej myśli Coco Chanel, perfumy pięknie pachną, a nie smakują, dlatego przy ich aplikacji raczej unikajmy miejsc, w których możemy spodziewać się pocałunków.

Perfumy należy aplikować przed założeniem ubrać i biżuterii, gdyż na odzieży mogą zostawiać widoczne plamy, natomiast biżuteria może ulec uszkodzeniu! Zdarzają się też zwolenniczki aplikacji perfum poprzez wejście w wcześniej rozproszoną w powietrzu, zapachową mgiełkę, która jednak jest dużo bardziej kosztowna ze względu na spore zużycie ulubionych perfum.

Kolejnym ze sposobów zastosowania perfum jest ich aplikacja na włosy, która co prawda przyczynia się do przedłużenia ich zapachu, jednak musimy mieć na uwadze, że włosy powinny być czyste, natomiast alkohol zawarty w perfumach wysusza włosy, zatem jeżeli decydujemy się na tę aplikację, róbmy ją z odległości ok. 20 cm.

Istnieją także triki przedłużające trwałość zapachu.

Zapach szybciej się ulatnia ze skóry suchej, dlatego też przed aplikacją warto na nią nanieść bezzapachowy krem nawilżający, który spowoduje zablokowanie przedostawania się zapachu do wewnątrz i dzięki temu będzie lepiej wyczuwalny.

Idealnym sposobem na przedłużenie trwałości nuty zapachowej jest stosowanie uzupełniaczy w postaci żeli pod prysznic, czy balsamów do ciała, które dodatkowo pomogą w rozwinięciu zapachu na skórze.

Miejmy jednak na uwadze, że jeżeli długo używamy konkretnego zapachu, nasz zmysł węchu przyzwyczaja się do niego i staje się on mniej odczuwalny, przez co możemy przesadzić z jego aplikacją, co czasem może nawet mocno irytować osoby z nami przebywające.

Przy wyborze formy ulubionego zapachu pamiętajmy też, że woda toaletowa utrzyma się na naszym ciele ok. 4 godzin, natomiast woda perfumowana będzie wyczuwalna ok. 4 - 6 godzin. Perfumy wytrzymają nawet ponad 6 godzin. Po ulotnieniu zapachu możemy użyć go ponownie bez obaw o jego przedawkowanie.

Ważne jest aby nie mieszać zapachów. Jeżeli przez cały dzień nie zmieniamy ubrań, nie bierzemy prysznica, nie mieszajmy perfum, gdyż może powstać trudna do zniesienia mieszanka.

Macie swoje sprawdzone sposoby przedłużenia trwałości zapachu Waszych ulubionych perfum?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 06.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×