Zaplanuj karnawałową fryzurę

Chcesz mieć ciekawą fryzurę na karnawałową zabawę? Zapoznaj się z poradami naszego eksperta, na co zwracać uwagę przy jej wyborze.

Zaplanuj karnawałową fryzurę

Zaplanuj karnawałową fryzurę


Karnawał to czas balów i zabaw. Wybierając się na karnawałowe szaleństwo, warto zadbać o fryzurę. Ważne jest, żeby Twoje uczesanie było "zaprojektowane" specjalnie dla ciebie, bowiem fryzura to jeden z najważniejszym elementów Twojego wyglądu w czasie tego wyjątkowego wieczoru.

Projektując karnawałową fryzurę, musisz wziąć na pewno pod uwagę całość wyglądu. Karnawał 2014 to przede wszystkim duże i oryginalne formy fryzur. Zanim przystąpisz do planowania swojego looku, pomyśl, jaką strukturę włosów lubisz najbardziej (włosy kręcone, karbowane, falowane, a może proste?). Kiedy będzie potrzeba przygotowania wybranej struktury, nie zapomnij o kosmetykach, które pomogą ci w odpowiednim przygotowaniu i utrwaleniu uczesania. Pamiętaj o użyciu spray'u chroniącego kosmyki przed źródłem ciepła lub też spray'u, który spowoduje, że Twoje włosy będą bardziej elastyczne i miękkie.

Zaplanuj karnawałową fryzurę

Zaplanuj karnawałową fryzurę


To, czym możesz się wyróżnić tej szczególnej nocy, to dobranie odpowiedniego ułożenia. Sploty, warkocze, gładko upięte formy włosów (pamiętaj o uzyskaniu dużej objętości) to sposób na to, aby Twoja fryzura przyciągała wzrok. Możesz również zaszaleć i zrobić formę pin up – to gładkie, poskręcane rulony. W tej formie możesz mieć upięte całe włosy lub ich część.Wzburzone loki także dają dużą objętość i są modne tego sezonu. Jeśli ozdobisz je błyszczącym akcentem, również zwrócisz na swoją fryzurę uwagę.

Kiedy Twoja fryzura będzie już zaplanowana i przystąpisz do jej tworzenia, weź pod uwagę kosmetyki do jej utrwalenia. Wszelkiego rodzaju spray'e, żele i woski utrwalą i nabłyszczą ją oraz zagwarantują, że będziesz w świetnym nastroju, nie przejmując się tym czy forma utrzyma się przez cały czas trwania balu.


Michal Furmaniak_Fot. Rafal Olczyk_1.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl

Michał Furmaniak

Instruktor GOLDWELL i KMS California


Foto: Rafał Olczyk/ ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 03.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×