Zatuszuj plamy po samoopalaczu

Zastanawiasz się, czym najlepiej zatuszować plamy po samoopalaczu? Skorzystaj z naszych porad!

Zatuszuj plamy po samoopalaczu

Zatuszuj plamy po samoopalaczu


Samoopalacze to powszechny i uniwersalny sposób na piękną opaleniznę przez cały rok. Samoopalacze nie narażają nas na szkodliwe działanie promieni UV, są stosunkowo łatwe w aplikacji, ale nieumiejętnie stosowane mogą pozostawiać plamy, smugi i zacieki. Brzydkie plamy najczęściej powstają w miejscach, w których skóra była gruba, szorstka i niedostatecznie nawilżona. Dlatego przed nałożeniem samoopalacza zawsze zrób peeling i użyj balsamu nawilżającego.

Może się jednak zdarzyć, że mimo najlepszych starań po użyciu samoopalacza pozostały brzydkie plamy i przebarwienia. Różnice w kolorze skóry powstają także, gdy posmarujemy się jedynie raz samoopalaczem, po czym przestaniemy go używać.

Jasne plamy to miejsca, gdzie samoopalacza było mniej, dlatego aby wyrównać koloryt wyciśnij na dłoń trochę balsamu do ciała, dodaj do niego kilka kropel samoopalacza i dokładnie wymieszaj. Tak przygotowany balsam wmasuj w jasne miejsca. Nie gwarantuje to całkowitego wyrównania koloru skóry, ale zawsze zmniejszy widoczny kontrast.

Ciemne smugi i plamy można zlikwidować wykonując peeling lub przecierając ciało gąbką do ciała podczas kąpieli. Można także użyć cytryny, która ma znakomite właściwości rozjaśniające. Natrzyj plamę plasterkiem lub sokiem wyciśniętym z cytryny, a jeżeli zabarwiły ci się dłonie możesz dokładnie wymoczyć je w wodzie z dodatkiem kwasku cytrynowego. Również soda świetnie wybiela i peeling uje skórę, więc możesz namoczoną w niej szmatką pocierać ciemniejsze miejsca.

Niestety nie da się tak naprawdę sprawić, aby jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zniknęły plamy i nie było ich widać. Jednak mocne przebarwienia wymagają mocnego krycia, dlatego jeżeli inne sposoby nie dają efektów, należy użyć dobrze kryjącego korektora np. w sztyfcie lub kompakcie. Korektor trzeba tylko umiejętnie nakładać nie za grubo żeby nie powodować efektu ciężkości i maski.
Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 22.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×