Złotymi nićmi uszyjesz młody wygląd?

Coraz częściej sięgamy po różne środki, które mają zapewnić nam młody i piękny wygląd na dłużej. Naukowcy postanowili więc opracować metodę, która będzie skuteczna, ale i mało inwazyjna. Na czym ona polega?

Złotymi nićmi uszyjesz młody wygląd?

Złotymi nićmi uszyjesz młody wygląd?

Sposobów na podtrzymanie młodego wyglądu i opóźnienie procesów starzenia jest coraz więcej, tak samo jak osób, które takim zabiegom chcą się poddać. Oto kolejna metoda, która została opracowana przez naukowców z myślą o tym, by zabieg odmładzający nasz wygląd był jak najmniej inwazyjny.

Złoto coraz częściej używane jest w kremach odmładzających. Lekarze potwierdzają, że ma ono bardzo dobry wpływ na nasz organizm ponieważ posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, co więcej, podnosi także naszą odporność. Dlaczego więc nie zastosować jego zbawiennego działania do odmłodzenia naszego wyglądu?

Do liftingu twarzy za pomocą złotych nici używa się implantów stworzonych z czystego złota o próbie 999,99. Za pomocą specjalnej igły i innych narzędzi wprowadza się nici tuż pod skórę. Te po jakimś czasie same się rozpuszczają, a wokół pozostałego złota, które później się samoistnie usunie, tworzą się włókna kolagenowe i elastynowe.

Po takim zabiegu skóra wygląda na bardzo dobrze nawilżoną i dotlenioną. Jest wypoczęta, rozświetlona i o wiele gładsza, gdyż jej tkanki wyraźnie się napinają.

Złote nici wszczepiane są nie tylko w skórę twarzy, ale także w dekolt, szyję, czy wewnętrzną stronę ud. Są to miejsca do których najciężej dociera krew, co sprawia, że komórki są tam mniej odżywione.

Na odmłodzony wygląd po takim zabiegu trzeba jednak trochę poczekać. Pierwsze zmiany widoczne są bowiem po około 4 tygodniach, a pełnego efektu można się spodziewać po mniej więcej 6 miesiącach. Jednak pomimo opóźnionego działania zmiany utrzymują się od 7 do 10 lat, czyli bardzo długo.

Zobacz też: ZŁOTO SYMBOLEM MŁODOŚCI 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 10.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×