Zły stan skóry może być przyczyną ciągłego przemęczenia i senności?

Problemy skórne wpływają nie tylko na nasze zdrowie i nasz wygląd. Okazuje się, że mogą także wywoływać pozornie niezwiązane ze skórą dolegliwości. Jakie?

przemęczenie.jpg

Zły stan skóry może być przyczyną ciągłego  przemęczenia i senności?

 

Wiele osób boryka się z różnymi problemami skórnymi. Ich podłoże może być różne, jednak do tej pory uważano, że objawy złego stanu cery koncentrują się głównie na jej wyglądzie. Okazuje się, że jest inaczej.

Czasem powiązanie niektórych skutków z ich przyczyną może być naprawdę trudne. Niektóre dolegliwości mogą nam się pozornie wydawać zupełnie niezwiązane z tym, w jakim stanie jest nasza skóra. Czas jednak zdać sobie sprawę z tego, że problemy z cerą mogą powodować naprawdę niemiłe dolegliwości.

Zobacz też: POZNAJ NAJCZĘSTSZE BŁĘDY, KTÓRE POPEŁNIAMY W PIELĘGNACJI NASZEJ CERY

Naukowcy z Northwestern University przeanalizowali dane ponad 34 tysięcy dorosłych osób, które wzięły udział w National Health Interview Survey i okazało się, że Ci, którzy mieli jakieś problemy skórne, takie jak wypryski, trądzik, czy zapalenia, wykazywały znacznie większą skłonność do odczuwania ciągłego zmęczenia, senności w ciągu dnia, czy bezsenności w nocy.

Zobacz też: CO ZROBIĆ, BY NASZ SEN BYŁ ZNACZNIE LEPSZY? OTO KILKA CENNYCH RAD

Okazuje się zatem, że stan naszej skóry znacznie bardziej wpływa na nasze samopoczucie niż do tej pory mogło nam się wydawać. Niestety, niedosypianie i brak odpowiedniej ilości snu może wpływać na pogorszenie stanu skóry. Naukowcy uważają jednak, że to błędne koło w bardzo wielu przypadkach zaczyna się jednak od problemów z cerą, a nie odwrotnie. 

Jest to zatem kolejny dowód na to, że dbanie o skórę i jej pielęgnacja to bardzo ważna rzecz, nie tylko ze względu na wygląd, ale także na ogólne samopoczucie.

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 31.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Mowa skóry

    Mowa skóry

    Często jest tak, że próbujemy różnych kosmetyków, które przynoszą znikome rezultaty w pielęgnacji skóry. Zobaczcie, o czym świadczą sygnały, które daje nam nasza skóra. czytaj więcej

  • Bezsenne noce, senne dni

    senność

    W nocy nie śpisz, w dzień walczysz z opadającymi powiekami. Jeśli problemy ze snem trwają ponad miesiąc, warto iść do specjalisty. czytaj więcej