Zmniejsz duże piersi

Moje piersi są duże i obwisłe po ciąży? Czy zmniejszenie ich jest możliwe a jeśli tak, jak wygląda taki zabieg?

Zmniejsz duże piersi

Zmniejsz duże piersi


Plastyka piersi
z redukcją to zabieg, który może Pani pomóc. Dzięki operacji piersi będą mniejsze i będą miały lepszy kształt. Pacjentki po operacji odczuwają ogromną ulgę – ustępują bóle kręgosłupa, nie wrzynają się ramiączka, łatwiej dbać o higienę pod piersiami oraz znacznie lepiej uprawia się sport. Zabieg wykonuje się w narkozie. Po zabiegu należy pozostać w klinice na 1 dzień.

Po wykonaniu opatrunku i założeniu specjalnego biustonosza można wyjść do domu. Wczesny okres rekonwalescencji trwa 2 tygodnie – przez ten czas wskazany jest odpoczynek i oszczędny tryb życia. Pacjentki nie skarżą się na duży ból pooperacyjne. Ogólnie dostępne leki przeciwbólowe wystarczą żeby zapewnić pacjentkom komfort. Po 1 tygodniu można już prowadzić auto. Biustonosz należy nosić 3 miesiące non-stop na dzień i na noc. W tym czasie piersi uzyskują nowy kształt – ustępuje obrzęk, blizny stają się mniej widoczne.

Po 1 miesiącu można wrócić do lekkich wysiłków fizycznych takich jak jazda na rowerze lub basen. Duże wysiłki można wykonywać dopiero po 3 miesiącach. Istnieje kilka metod operacji plastyki piersi z redukcją – metodę należy dobrać do konkretnego przypadku. Wymaga to osobistej konsultacji u chirurga.


Lubomir Lembas


Ekspert MilionKobiet.pl

Lubomir Lembas

specjalista chirurgii plastycznej, LUX MED
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 29.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×