Zrelaksuj się z aromatami

Na pewno niejedna z Was słyszała o aromaterapii. Na czym ona polega? Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowałyśmy.

Zrelaksuj się z aromatami

Zrelaksuj się z aromatamiAromaterapia jest jedną z metod medycyny naturalnej, polegającej na leczeniu za pomocą olejków eterycznych. Ich zastosowanie może się odbywać podczas kąpieli, masaży, inhalacji, czy za pomocą okładów.

Aromaterapia jest jedną z najprzyjemniejszych metod medycznych, co jest przyczyną niezwykłej wrażliwości nosa na zapachy. Wdychanie aromatów pozwala nam na idealny relaks i nie niesie ze sobą skutków ubocznych!

Dla zapracowanych ważnym argumentem jest fakt, iż z aromaterapii możemy korzystać w domu!

Do wyboru mamy:

Masaż
- może być całego ciała, lub wybranej partii. Korzystamy z olejków eterycznych rozpuszczonych w naturalnych olejach roślinnych. Olejki eteryczne do masażu mieszamy z olejem w proporcji ok. 20 kropli na 50 mililitrów.


Zrelaksuj się z aromatami

Zrelaksuj się z aromatami


Kąpiel - w aromatycznej wodzie zanurzamy się na 15 - 30 minut. Na całą wannę powinniśmy zastosować ok. 10 kropli, lecz wszystko zależy też od wielkości wanny. Podobnie rzecz się ma z moczeniem poszczególnych części ciała - ilość kropel dobieramy do wielkości np. naczynia.

Kompres - nasączoną roztworem watę, lub ręcznik przykładamy w konkretne miejsce. Roztwór powinien składać się z ok. 5 - 10 kropli olejku na połowę szklanki ciepłej wody.

Inhalacje lub rozpylanie - inhalacje możemy zrobić np. nad naczyniem z gorącą wodą, do którego dodano 5 - 10 kropli olejków, czy przez trzymanie przy nozdrzach nasączonej w olejkach chusteczki. Coraz popularniejsze jest rozpylanie zapachów, które zazwyczaj odbywa się poprzez rozpuszczenie olejków w wodzie i podgrzanie ich w specjalnie do tego przygotowanych kominkach.


Korzystacie z aromaterapii? Lubicie taki rodzaj relaksu?Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 08.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
paprotka
Aromaterapia to świetna sprawa i niewielu wie że jest dobra na różne dolegliwości w zależności od tego jaki olejek wybierzemy. Ja olejki kupuję tutaj: http://www.primavera.org.pl spróbujcie, bo naprawdę warto
Dodano: 2017-04-04 11:16:49 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×