Zrób wielkie oczy

Chciałabym się dowiedzieć, w jaki sposób ładnie umalować małe, lekko skośne oczy? Monika.

makijaże

Oczy, ich kształt i wielkość są nam dane przez naturę i nawet najbardziej wyszukany makijaż nie zmieni ich np. z okrągłych na skośne. Niemniej jednak, stosując odpowiednie techniki, możemy optycznie je skorygować np. zmniejszyć je bądź zwiększyć.

Jeśli masz małe oczy to powinnaś używać jasnych cieni, które optycznie powiększą oko. Jasne cienie (perłowe, satynowe) nakładamy na całą powiekę, zaś na dolnej i w wewnętrznych kącikach oczu dobrze jest narysować białą kreskę - to optycznie "otworzy oko". Mocno tuszujemy rzęsy.

Lekko skośne oczy skośne oczy dobrze wyeksponowane, mogą być raczej atutem niż wadą. Zawsze podkreślaj naturalny kształt oczu i nie staraj się go na silę zmieniać.  Nie nakładaj nigdy cienia w załamaniach powieki, gdyż w ten sposób optycznie pogłębisz oko.

Aby dobrze wymodelować lekko skośne oczy powinnaś nałożyć jasny cień na całą górną powiekę. Następnie nanieś cień średniociemny na powiekę w okolicy trzech czwartych jej wysokości w kierunku brwi. Rozmaż kolor na całej długości załamania powieki w kierunku brwi (ku górze). Nałóż ciemniejszy kolor na wierzch poprzednio użytego by zwiększyć jego intensywność, a następnie wycieniuj kolor.


Wioletta Wypijewska

Ekspert Akcji "Szkoła Makijażu": Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

Foto: Kama Bork

Przeczytaj również:

Czerwone usta do pracy?

Ratunku! Moje oczy są czerwoneDodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 30.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Malibu89
fajnie ale i tak mi nie wyjdzie :P
Dodano: 2012-04-04 17:52:59 Zgłoś nadużycie
no name
Te są bardzo przydatne :)
Dodano: 2012-03-31 23:04:44 Zgłoś nadużycie
olinkaa24
dobre rady
Dodano: 2012-03-30 19:49:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×