Zwalcz problem pękających pięt

Problem pękających pięt męczy nas nie tylko w lecie. Często ten problem jest nie tylko kosmetyczny, lecz przeradza się w niebezpieczną dolegliwość.

Pokonaj pękające pięty

Zwalcz problem pękających piętPękające pięty pojawiają się kiedy nasza skóra jest zbyt sucha, nosimy nieodpowiednio dobrane obuwie, lub mamy nadwagę. Pęknięcia sprawiają wrażenie lekkiego uszkodzenia naskórka i nie odczuwamy ich kiedy dotykają tylko warstwy rogowej. Problem powiększa się, kiedy pęknięcia sięgają skóry właściwej, a uszkodzone pięty mogą nawet krwawić, przez co do naszej skóry przenoszą się bakterie i wirusy.

W takich przypadkach pomocny jest:

Pumeks gruboziarnisty / tarka do pięt – należy je zmieniać raz na miesiąc, a po użycie opłukać i osuszyć, aby nie zbierały się bakterie. Usuną one zgrubiały naskórek.

Peeling do stóp – pielęgnacja za pomocą peelingu odświeży skórę stóp, poprawi krążenie krwi i nasze samopoczucie. Należy masować nim zwilżone stopy przez kilka minut.

Krem do stóp – wybieramy kosmetyk przeznaczony do zrogowaciałej skóry stóp i regularnie stosujemy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie go na noc, a po aplikacji kremu założenie bawełnianych skarpetek. Ważne jest, aby przed użyciem kremu wyleczyć poranione miejsca.

Witamina A – czasem możemy sobie pozwolić na kurację tą witaminą, która polega na użyciu witaminy w kapsułce poprzez jej rozgniecenie na pięcie i założeniu na to bawełnianej skarpetki.

Siemię lniane
– nasiona lnu należy zalać 2 litrami wrzącej wody, a po ostygnięciu mieszanki moczyć w niej nogi. Dzięki temu skóra stóp będzie miękka i bardziej elastyczna.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 02.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
klaja20
Pękające pięty to i mój odwieczyn problem. Już próbowałam je namaczać, pielęgnowac olejkami, masować - i tak zawsze wracały. Na krótko widziałam poprawę, a potem znów skóra pękała. Koleżanka poleca mi ten produkt http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-na-suche-i-pekajace-piety/ , ponieważ u niej sprawdził się rewelacyjnie. Zastanawiam się, czy warto go kupić. Czy może jeszcze któraś z Was miała z nim jakieś doświadczenia ? ; Opiszecie je?
Dodano: 2018-06-10 19:17:32 Zgłoś nadużycie
marryl
problem suchych stóp likwidują skarpetki złuszczające skinlite, polecam wszystkim ten cudowny kosmetyk:)
Dodano: 2014-04-08 15:30:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×