Zwiększ objętość swoich włosów!

Cienkie i przyklapnięte włosy to Twoja zmora? Nie chcesz osłabiać ich trwałą, ani stylingiem? Wróć do starego, dobrego sposobu naszych mam i babć - spróbuj nakręcić je na wałki!

Zwiększ objętość swoich włosów!

Zwiększ objętość swoich włosów!Lekkie fale i loki dodają nam elegancji i uroku. W zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać, zastosuj odpowiedni i rozmiar i rodzaj wałków. Czasy, w których kobiety kręciły sobie włosy na noc, a drewniane i kłujące w głowę wałki nie dawały im się wyspać dawno już minęły.

Dzięki takim, kosmetykom jak pianka i lakier do włosów, a także  różne rodzaje wałków możesz w łatwy sposób osiągnąć świetny rezultat. Wystarczy, że zakręcisz włosy godzinę, półtorej przed wyjściem, a będziesz mogła cieszyć się świetną, bujną fryzurą.

Oczywiście jeśli marzysz o małych, perfekcyjnych loczkach czas trzymania wałków powinien być znacznie dłuższy, ale jeśli chodzi Ci o sam efekt podniesienia włosów, a tym samym zwiększenia ich objętości to zaledwie kilkadziesiąt minut wystarczy. Musisz tylko zastosować się do kilku prostych rad:

Kliknij i zobacz sposoby na gładkie i lśniące włosy!

1. Umyj dokładnie włosy i nałóż odrobinę odżywki. Podsusz włosy, tak by były lekko wilgotne, a nie mokre.
2. Wetrzyj we włosy piankę do włosów, lub żel do układania fryzury. Dzięki nim efekt będzie trwalszy.
3. Wybierz odpowiednie wałki. Jeżeli chcesz loczki użyj cienkich, jeśli fale grubych. Zwróć też przy tym uwagę na gęstość i długość twoich włosów. Chodzi o to, by wałki dobrze i ciasno trzymały się na twojej głowie, dlatego najlepiej obwinąć kosmyk włosów nimi kilka razy.
4. Oddziel pasmo włosów i nawiń je na wałek zaczynając od końcówek włosów. Zawijaj je do wewnątrz a nie do zewnątrz. Im cieńsze pasma włosów tym ładniejsze loki uzyskasz. Pamiętaj by podczas zawijania kierować pasmo ku górze, chodzi o to, by oderwać włosy od góry i podnieść je u nasady. Jeśli będziesz trzymała pasmo z boku głowy i tak nawiniesz wałki to przy głowie będą one przyklapnięte i nie pokręcone.
5. Zabezpiecz wałki siatką, lub specjalnym czepkiem i wróć do swoich zajęć. Po jakimś czasie możesz delikatnie spryskać włosy lakierem do włosów z dość dużej odległości i znów zostawić je na kilka chwil.    
6. Zanim rozwiniesz wałki sprawdź, czy aby na pewno wszystkie włosy są już suche. Jeśli nie, a czas Cię nagli wysusz je delikatnie suszarką do włosów na niskim programie tak, by nie zmierzwić fryzury.
7. Rozwiń delikatnie wszystkie wałki, uważając by nie powyrywać sobie przy tym włosów. Przeczesz je grzebieniem o grubych i rzadkich ząbkach i znów lekko spryskaj je lakierem do włosów.

Przypomnij sobie o perłowym na wiosnę- kliknij!

Jak podoba wam się efekt?

ID galerii:1129

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Joanna Szczepan , Piątek 22.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
love is gone
troche czasochłonne, nie lepiej uzyc okrągłej szczotki do modelowania ? wysuczyc od razu, a nie na raty
Dodano: 2013-02-22 21:18:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×