Życie w dużym mieście sprawia, że nasza skóra szybciej się starzeje?

Nasze społeczeństwo ciągle się rozwija i coraz więcej ludzi osiedla się w dużych miastach. Czy jednak takie środowisko może mieć znaczący wpływ na to, że nasza skóra starzeje się szybciej?

duże miasto.jpg

Życie w dużym mieście sprawia, że nasza skóra szybciej się starzeje?

 

Życie w dużym mieście z pewnością niesie za sobą wiele korzyści. Dostęp do wielu usług czy produktów jest ułatwiony, a możliwości rozwoju zawodowego także są znacznie większe.

Jednak duże miasta to czasem nawet ogromna liczba zanieczyszczeń. Choć nie raz byliśmy i będziemy ostrzegani przed zgubnym wpływem miastowych toksyn, to jednak niewiele zmienia się w tym względzie. Duże zanieczyszczenie nie odstrasza nas od życie w wielkich aglomeracjach.

Zobacz też: DIY: ODMŁADZAJĄCY PEELING CYTRYNOWO-ŻURAWINOWY 

Mimo wszystko warto wiedzieć, że duża ilość szkodliwych substancji w powietrzu nie tylko wpływa na nasze zdrowie, ale także na nasz wygląd. Niestety, duża ilość toksyn, która w wielkich miastach czasem osiąga niepokojący poziom, może powodować, że nasza skóra wygląda nie tylko gorzej, ale także znacznie szybciej się starzeje. Jak to możliwe?

 

Niestety, zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu nie tylko osiadają na naszej skórze zatykając pory i pogarszając jej stan, ale także niszczą ją od środka. Wdychane przez nas toksyny sprawiają, że produkcja kolagenu staje się spowolniona, a co za tym idzie, nasza skóra powoli traci elastyczność, jej nawilżenie zmniejsza się, a procesy starzenia przyśpieszają.

Zobacz też: NAUKOWCY OPRACOWALI CZEKOLADĘ, KTÓRA ODMŁADZA SKÓRĘ NAWET O 20 LAT? 

Aby temu zapobiec nie trzeba się od razu przeprowadzać na wieś, choć takie rozwiązanie mogłoby okazać się najbardziej korzystne. Aby chronić skórę przed złym działaniem toksyn trzeba pamiętać o tym, by stosować kosmetyki ochronne, dzięki którym ilość wchłanianych toksyn będzie mniejsza.

Oczywiście dobrze jest także co jakiś czas pozbyć się szkodliwych substancji od środka, a możemy to zrobić dzięki dietom oczyszczającym, które pomagają wyrzucić nadmiar toksyn z naszego ciała. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 30.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×