3 płukanki do płowiejących włosów, które zrobisz sama

Kolor włosów można zabezpieczyć przed płowieniem domowymi sposobami.

plukanki-do-wlosow-farbowanych.jpgLato wystawia nasze włosy na dużą próbę. Słońce, na które tak czekamy przez rok cały, bezwzględnie niszczy włosy i sprawia, że po wakacjach wracamy z zupełnie inną fryzurą. I to wcale nie taką, jakbyśmy chciały!

Na zniszczenie włosów pod wpływem słońca bardzo narażone są osoby, które mają włosy farbowane. Włosy tracą swój blask, stają się łamliwe i w dodatku płowieją. Ukochany kolor zostaje całkowicie rozjaśniony i czasami ma się wrażenie, że słońce zrobiło nam balejaż na głowie. 

Oczywiście, można temu zaradzić. My polecamy płukanki do płowiejących włosów, które zrobicie same w domu, naturalnymi sposobami. 

Zobacz także: Jak chronić włosy przed słońcem? Skuteczne sposoby

Płukanka dla blondynek

4 łyżki suszonego nagietka (może być w saszetce, kupisz go w aptece) zaparz w 1 litrze wody. Przesedź płyn (lub wyjmij woreczek) i odstaw do ostygnięcia. Gdy napar będzie miał letnią temperaturę, umyj włosy i na koniec zwilż je przygotowaną płukanką.  

Płukanka dla brunetek i szatynek

3 łyżki suszonych liści orzecha zaparz w 1 litrze wody. Wyjmij liście i odstaw napar do ostygnięcia. Letnim płynem płucz włosy po myciu. 

Płukanka dla rudych

3 łyżki herbaty z hibiskusa zaparz w 0,5 l wrzątku. Odstaw napar do ostygnięcia. Gdy napar będzie miał letnią temperaturę, umyj włosy i na koniec zwilż je przygotowaną płukanką.

Zobacz także: Woda chlorowana kontra twoje włosy - jak zaradzić ich niszczeniu?

ID galerii:1119

    Źródło: MilionKobiet.pl
    Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 08.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×