5 faktów o szamponie, które powinnaś znać

Wydaje się, że na temat szamponu powiedziało się już wszystko, lecz czy aby na pewno? Zapoznaj się z pięcioma faktami o tym kosmetyku, które powinnaś znać!

5 faktów o szamponie, które powinnaś znać

5 faktów o szamponie, które powinnaś znać


Włosy są oznaką kobiecości i mężczyźni często podkreślają, że to właśnie one są tym, co ich kręci w naszym wyglądzie, dlatego też tak mocny nacisk kładziemy na ich pielęgnację. Wydawałoby się, że jeżeli praktycznie od urodzenia myjemy włosy, to już nic nas nie może zaskoczyć, lecz lepiej zapoznajcie się z faktami o szamponie, które dla Was przygotowałyśmy, bo możecie się zadziwić.

1. Każdy rodzaj włosów raz na jakiś czas potrzebuje szamponu oczyszczającego. Jest to ważne szczególnie w momencie, kiedy masz wrażenie, że dotychczas używane kosmetyki przestają działać. Być może nie mają możliwości dotarcia do wnętrza włosa, dlatego też najpierw należy go oczyścić szamponem, a potem dopiero aplikować resztę produktów. Dużą uwagę powinny na to zwrócić osoby rozjaśniające włosy, czy poddające je częstej stylizacji, ponieważ te są bardziej porowate i zatrzymują więcej zanieczyszczeń, jak również resztek produktów.

2. Dużo nie zawsze znaczy lepiej. Jeżeli nabierzesz zbyt dużą ilość kosmetyku, to po prostu powstanie dużo piany, przez którą ciężko będzie dotrzeć Ci do skóry głowy, a gorsza możliwość spłukania kosmetyku sprawia, że po myciu włosy mogą pozostawać ociężałe i wyglądać nieestetycznie.

5 faktów o szamponie, które powinnaś znać

5 faktów o szamponie, które powinnaś znać


3.  Nie zawsze droższy znaczy lepszy. Należy zwracać uwagę przede wszystkim na to, czy szampon na nas działa. Liczy się jego odpowiednie dobranie do typu włosa oraz skład, a nie cena.

4. Suchy szampon lepiej działa po zastosowaniu na noc, ponieważ po przebudzeniu cały proszek rozpylony na włosy wieczorem zostaje wchłonięty i naprawdę działa przez cały dzień.

5. Przy spłukiwaniu szamponu najpierw zastosuj cieplejszą wodę, aby skutecznie pozbyć się zbędnej ilości kosmetyku, następnie użyj letniej wody, aby zamknąć łuskę włosa.

Zobaczcie także nasz przegląd:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 30.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Ja zwracam uwagę na skład, w szamponach Biovax nie ma szkodliwej chemii. Włosy po szamponie do włosów blond tej firmy są cudownie błyszczące, nie puszą się i są gładkie i miękkie w dotyku.
Dodano: 2014-12-14 11:26:07 Zgłoś nadużycie
gercia
Zauważyłam, że po szamponach Biovaxa moje włosy są inne. Milsze, delikatniejsze i bardziej sprężyste. I nie mam pojęcia dlaczego. Ale szampony w proszku są dla mnie do przyjęcia. Włosy mam sztywne jak druty.
Dodano: 2014-08-28 11:46:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×