5 faktów o zabiegach na twarz

Wydaje Ci się, że dobrze dbasz o swoją twarz? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o zabiegach poprawiających jej kondycję.

5 faktów o zabiegach na twarz

5 faktów o zabiegach na twarz


Wiele kobiet uważa, że najlepszym rozwiązaniem poprawiającym kondycję skóry jest skorzystanie z zabiegu w gabinecie kosmetycznym, a dominującym są oczywiście maseczki. O czym jednak warto wiedzieć przed umówieniem się na wizytę? Zobaczcie!

1. Uważacie, że im droższy zabieg tym lepszy? Być może zawiera w sobie bardziej wyszukane składniki, lecz często cena jest w dużej mierze uzależniona od miejsca jego wykonania - bywa, że płacimy za renomę salonu. Skutkuje to rzadszym korzystaniem z danego zabiegu, a warto wiedzieć, że nieregularne dbanie o skórę nie przynosi wymiernych efektów. 

2. Przed zapisaniem się na dany zabieg obowiązkowo należy powiedzieć o swoich chorobach i przyjmowanych lekach, ponieważ od tego zależy efekt zabiegu, a w grę może wchodzić również zagrożenie życia w przypadku np. alergii. 

3. Wybierając salon kierujesz się tym, że jest tam przytulnie, panuje półmrok, a wokół roznoszą się piękne aromaty? To może być zgubne, ponieważ kosmetolog w celu dobrej diagnozy stanu skóry potrzebuje dobrego oświetlenia, a jego brak może skutkować nieodpowiednio dobranym i przeprowadzonym zabiegiem. 

5 faktów o zabiegach na twarz

5 faktów o zabiegach na twarz

4. Tego, że zabiegów nie należy wykonywać chwilę przed wielkimi wydarzeniami chyba nikomu nie trzeba przypominać, lecz warto też pamiętać, że nie możemy sobie pozwolić na ich "hurtowe" wykonywanie. Połączenie np. depilacji woskiem i zastosowania maseczki może powodować podrażnienia, ponieważ skóra po usunięciu owłosienia jest pozbawiona ochrony, a z kolei składniki maseczki mogą być bardzo inwazyjne. 

5. Nie skupiaj się jedynie na ścieraniu naskórka, czy stosowaniu maseczek. Bardzo ważny dla organizmu jest również masaż twarzy, dzięki któremu stymulowany jest układ limfatyczny, przez co oczyszczamy ciało z toksyn. Warto o taki masaż poprosić również kiedy idziemy na zabieg masażu pleców, czy innych części ciała.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock 


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 01.09.2014 (aktualizacja: 2014-08-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Staram się dbać o cerę, od niedawna robię masaże twarzy, które zaczynają być bardzo popularne, ale regularnie też chodzę na zabiegi laserowe. Bardzo dobrze na mnie działają, ujędrniają, wygładzają, rozjaśniają i likwidują drobne zmarszczki. Jestem stałą bywalczynią Kliniki Miracki - mam zawsze świetnie dobrane zabiegi, czasem jednorazowe, a czasem wykonywane w serii. Jestem zadowolona z kondycji mojej skóry, myślę, że wyglądam na mniej lat niż mam ;-)
Dodano: 2015-04-28 18:55:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×