5 przydatnych trików makijażu ust

Usta to uwieńczenie makijażu, dlatego warto o nie zadbać. Mamy dla was kilka cennych trików, które pomogą wam sprawić, że wasze usta będą jeszcze piękniejsze!

makijaż ust.jpg

5 przydatnych trików makijażu ust

 

Makijaż ust to jeden z ważniejszych etapów make up'u. Kiedy nasze usta są ponętne i piękne, cały makijaż wydaje się lepszy, a my, oczywiście, jeszcze piękniejsze. 

Jak sprawić, że Twoje usta będą pełniejsze, szminka utrzyma się dłużej, a kolor będzie intensywniejszy? Oto kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci to wszystko osiągnąć w bardzo prosty sposób!

1. Odpowiedni kolor

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni kolor czerwonej szminki i nie tylko, wypróbuj ją nie od razu na dłoni, ale wykorzystaj do tego opuszek palca. Ma on kolor znacznie bardziej zbliżony do odcienia jaki znajduje się na Twoich ustach, dzięki czemu lepiej będzie dobrać odpowiedni kolor.

2. Dobrze dobrany odcień

Jeśli chcesz dobrać odpowiedni odcień szminki możesz zastosować pewien trik. Odchyl dolną wargę i wybierz odcień, który jest albo ciemniejszy, albo jaśniejszy, ale w tym samym tonie co skóra wewnątrz wargi. 

 

3. Intensywniejszy kolor

Aby Twoja szminka miała intensywniejszy odcień nałóż najpierw na usta korektor do twarzy, a dopiero później szminkę. Dzięki temu jej kolor będzie się wydawał mocniejszy i pełniejszy niż gdy nałożysz szminkę bezpośrednio na usta. Szminka dzięki temu także utrzyma się dłużej.

4. Pełniejsze usta

Zanim pomalujesz usta szminką, za pomocą cielistej kredki zaznacz łuk kupidyna. Dzięki temu usta optycznie staną się pełniejsze i większe.

5. Ładniejszy kształt

Aby Twoje usta miały ładniejszy kształt w obu kącikach zastosuj korektor, który je rozświetli. Dzięki takiemu zabiegowi usta nie tylko wydadzą się pełniejsze, ale także ich kształt będzie nieco bardziej "uśmiechnięty".

Zobacz też: WYBIERZ IDEALNY ODCIEŃ POMADKI DO UST 

To kilka bardzo prostych, ale naprawdę przydatnych trików, które sprawią, że makijaż ust nie tylko będzie łatwiejszy, ale zdecydowanie piękniejszy.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com