5 rad, które pomogą Ci w idealnej depilacji

Za oknem coraz więcej słońca, a co za tym idzie - krótkie spodenki i sukienki idą w ruch, zatem czas na dokładną depilację! Zobaczcie, co możecie zrobić aby była jeszcze bardziej dokładna i bezbolesna.

5 rad, które pomogą Ci w idealnej depilacji

5 rad, które pomogą Ci w idealnej depilacji


Wakacje to czas częstszego sięgania po produkty do golenia nóg, lecz ich gładkość nie zawsze nas zadowala. Zobaczcie kilka prostych wskazówek, które pozwolą Wam na dokładniejsze usuwanie owłosienia, co jest szczególnie ważne latem, kiedy to odsłaniamy większą powierzchnię ciała.

1. Wykonaj peeling - przed depilacją złuszcz martwy naskórek, dzięki czemu maszynka do golenia będzie się mniej zapychała, a sama depilacja będzie dokładniejsza. Możesz do tego użyć delikatnego peelingu myjącego lub rękawicy peelingującej.

2. Nie gól nóg na sucho - jeżeli wydaje Ci się, że piana z kremu, czy innego produktu jest zbędna, to jesteś w błędzie, ponieważ to właśnie ona skutecznie zmiękcza owłosienie, a ponadto dodaje wilgoci, która ułatwia depilację. Jeżeli nie masz pianki, czy kremu do golenia, śmiało możesz użyć np. odżywki do włosów, lecz unikaj mydła, które ma właściwości wysuszające skórę, co może się skończyć podrażnieniami. Przy wyborze kosmetyku do depilacji wybierz ten, który jest przeznaczony do Twojego typu skóry i unikaj tych z zawartością alkoholu.

3. Bezpośrednio po depilacji unikaj szorowania skóry.

5 rad, które pomogą Ci w idealnej depilacji

5 rad, które pomogą Ci w idealnej depilacji


4. Depilację warto przeprowadzić na końcu kąpieli, ponieważ ciepła woda oraz para wodna sprawiają, że włoski stają się bardziej miękkie, a pory skóry otwierają się, dzięki czemu golenie staje się znacznie łatwiejsze.

5. Depiluj nogi wykonując krótkie pociągnięcia bez zbyt mocnego naciskania. Dłuższe pociągnięcia szybciej zapychają maszynkę. Jeżeli jednak te krótsze wymagają wielokrotnego powtórzenia, również wymień maszynkę.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 09.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×