5 trików makijażowych, które mogą odstraszać mężczyzn

Kobiety uwielbiają przyciągać spojrzenia mężczyzn. Zobaczcie jednak, co ich czasem odstrasza, choć powszechnie jest uznawane za seksowne.

5 trików makijażowych, które mogą odstraszać mężczyzn

5 trików makijażowych, które mogą odstraszać mężczyzn


Nie da się ukryć, że największą motywacją w dbaniu o swój wygląd są mężczyźni. To właśnie im chcemy się podobać i zwracać ich uwagę. Są triki makijażowe, które uważa się za niezwykle seksowne i zniewalające płeć przeciwną, lecz czy aby na pewno działają na każdego mężczyznę? Otóż nie. Niektórzy panowie otwarcie mówią, czego nie lubią w kobiecym makijażu, choć ogólnie jest to uważane za bardzo pociągające.

1. Czerwona szminka

Ten kolor na ustach uwielbia wielu mężczyzn, lecz nie wszyscy. Wielkim minusem jest fakt, że w czasie pocałunków pigmenty zostają na ustach mężczyzny, czego ten już nie lubi. Poza tym nieznajoma, która nosi ten kolor na ustach może się wydawać groźna, nie do zdobycia, tymczasem niektórym z nas zależy właśnie na uwiedzeniu.

2. Sztuczne rzęsy

Wiele się mówi o tym, jak bardzo ważne są pięknie wydłużone i podkręcone rzęsy, przez co wiele z nas sięga po ich sztuczne doprawianie, co widzimy np. u Kim Kardashian, lecz mężczyźni jednoznacznie twierdzą, że "co za dużo to niezdrowo" i ten element może ich skutecznie odstraszać, ponieważ pojawia się myśl, czy to oczy kobiety, czy może lalki Barbie. Niechlujnie i odstraszająco wyglądają także sklejone rzęsy.

3. Smoky eyes

Mocny, klasyczny makijaż z przydymioną powieką może skutecznie podkreślać oczy, sprawiając wrażenie zadziornego, hipnotyzującego, lecz zupełnie traci swój urok kiedy się rozmaże, o co nietrudno, a ponadto ciemny makijaż podobnie jak czerwona szminka może skutecznie odstraszać mężczyznę.

5 trików makijażowych, które mogą odstraszać mężczyzn

5 trików makijażowych, które mogą odstraszać mężczyzn


4. Korektor na twarzy

Zapewne niejedna z nas sięgała po korektor zwłaszcza kiedy zmiany pojawiały się w najmniej spodziewanym czasie. To oczywiście wskazane, jeżeli kolor jest odpowiednio dobrany, jednak w przeciwnym razie stanowczo unikajmy tego kosmetyku! Plamy na twarzy odstraszą mężczyznę bardziej od wyprysku. Ponadto zwróćcie uwagę na to, czy kosmetyk nie zbiera się np. na strupku, również podkreślając "tutaj jest zmiana".

5. Róż na policzkach

Wiele się mówi o tym, jak to zaczerwienione policzki świadczą o płodności kobiety i wpływają na odbiór nas przez mężczyzn, lecz efekt jest zupełnie odwrotny jeżeli wybierzemy zbyt intensywny odcień, rozprowadzimy go tylko w postaci małego okręgu na policzku niedaleko nosa, czy wręcz przeciwnie - rozciągniemy go na pół twarzy, co będzie raczej wyglądało jak mocno rozpalona z powodu temperatury twarz, a wiadomo, że chora, czy wyglądająca jak klaun kobieta raczej nie wzbudza pożądania.

Co w makijażu Waszym zdaniem może odstraszać mężczyzn?

Zobaczcie makijaże gwiazd:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 19.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Pomimo, że dużo w tym racji to uważam, że kobiety powinny robić co im się podoba i nie oglądać się na nas facetów. Chce wyglądać jak klaun to niech wygląda. Czy wzbudzanie porządania w przypadkowo spotkanych mężczyznach jest aż tak ważne?
Dodano: 2015-06-04 12:21:43 Zgłoś nadużycie
Anonim
Bardzo glupi, nieprofesjonalnie napisany, belkotliwy zestw posklejanych luzno zdan.
Nie wolno pisac czegos tylko dlatego zeby 'zapelnic' rubryke!
Litosci!
Dodano: 2014-08-20 18:13:13 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×