9 najbardziej zaskakujących składników kosmetyków

Przy wyborze kosmetyków najważniejsza jest dla nas skuteczność, lecz czy zastanawialiście się co jest w nich zawarte? Zobaczcie 9 najbardziej zaskakujących składników kosmetyków.

9 najbardziej zaskakujących składników kosmetyków

9 najbardziej zaskakujących składników kosmetyków


Każda kobieta marzy o pięknej skórze i nienagannym, trwałym makijażu. Wiele z nas zwraca również uwagę na to aby skład kosmetyków, których używamy miał w sobie tylko naturalne produkty. Zobaczcie, zatem z czego pochodzą naturalne składniki - zaskoczone?

1. Piżmo jest wydzieliną z gruczołów okołoodbytniczych takich zwierząt, jak jeleń piżmowy, szczur, czy wól piżmowy. Piżmo jest stosowane zarówno jako substancja zapachowa, jak i utrwalacz aromatu. Jeżeli Was to bardzo obrzydza, to mamy dla Was pocieszenie, że te składniki coraz częściej są zastępowane tymi wytworzonymi sztucznie.

2. Chrząszcze - te owady możemy znaleźć w kosmetykach kolorowych, a dokładnie z czerwonym zabarwieniem, czyli szminkach, różach, farbach. Wynika to z faktu, że chrząszcze występujące w Ameryce Południowej żywią się kaktusem mającym czerwony sok, dlatego też po ugotowaniu, wysuszeniu sproszkowaniu ich otrzymujemy proszek nadający czerwony kolor.

3. Mleko i łożysko kobiety - te dwa składniki szczególnie doceniają producenci kremów do twarzy i mydeł. Mleko niezwykle dobrze odżywia i nawilża, a także odmładza, jednak u nas jego produkcja jest zabroniona. Łożysko z kolei zawiera hormony i białka, przez co jako składnik kremu skutecznie odmładza redukując zmarszczki.

9 najbardziej zaskakujących składników kosmetyków

9 najbardziej zaskakujących składników kosmetyków


4. Cywet również jest niezwykle pożądanym składnikiem w perfumiarstwie. On też pochodzi z gruczołów okołoodbytniczych ssaków należących do gatunku kota. Wycina się je z martwego, lub żywego zwierzęcia! Tego składnika nie można uzyskać w inny sposób.

5. Jad węża - to wydzielina, która u swego posiadacza odpowiada za uśmiercenie ugryzionej ofiary, jednak do produkcji kosmetyków stosuje się wyciąg z niego. Działa on przede wszystkim przeciwzmarszczkowo i jest nazywany "naturalnym botoksem".

6. Odchody słowików - do korzystania z ich dobrodziejstw przyznaje się m.in. Victoria Beckham. Otóż posiadają one właściwości wybielające i odmładzające, a to wszystko dzięki zawartości guaniny.

7. Śluz ślimaka - pomaga on w leczeniu trądziku, problemach z rozszerzonymi porami oraz zaskórnikami czy przebarwieniami.

8. Jad pszczeli - posiada w swoim składzie kompleks enzymów, białek i peptydów, dzięki czemu skutecznie walczy ze zmarszczkami, a także działa regenerująco.

Skorzystałybyście, a może już korzystacie z kosmetyków z naturalnymi składnikami?


Zobaczcie także przegląd kosmetyków do suchych włosów:
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 03.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×