Bezpieczne opalanie z Lirene

Letnie miesiące to czas, w którym wiele osób chętnie wybiera się na rodzinne wakacje. Piaszczyste plaże, górskie szlaki i egzotyczne kraje to wymarzone miejsca, w których nie tylko można nabrać sił na kolejne wyzwania, ale przede wszystkim spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

Bezpieczne opalanie z Lirene

Jednak wakacyjne przygody mogą być ryzykowne - fantazja dzieci, a często również dorosłych, latem nie zna granic i wystarczy chwila nieuwagi, a nasz wypoczynek może zostać przerwany. Dlatego planując wakacyjny wyjazd, warto przygotować się na każdą okazję, mając na uwadze przede wszystkim bezcenne bezpieczeństwo naszych bliskich.

Kilka rad, jak zapewnić rodzinie bezpieczeństwo podczas letnich wyjazdów

• Przed wyjazdem własnym samochodem sprawdźmy jego stan techniczny oraz ważność apteczki i gaśnicy.
• Dokładnie zaplanujmy trasę podróży, uwzględniając czas na odpoczynek
• Zostawiajmy informację w schronisku / pensjonacie, dokąd idziemy.
• Korzystajmy tylko ze strzeżonych kąpielisk. Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie.
• Unikajmy miejsc odludnych, zwłaszcza w nieznanych destynacjach.
• Zawsze sprawdzajmy stan techniczny sprzętu sportowego, z którego korzystamy oraz miejsc zabaw naszych dzieci (place, parki rozrywki). Upewnijmy się, czy nad wodą jest odpowiedni sprzęt ratunkowy.
• Nie eksponujmy i nie powierzajmy dziecku cennych przedmiotów.
• Nie zapominajmy zabrać z sobą naładowanego telefonu komórkowego.
• Ostrożnie podchodźmy do nowo zawartych znajomości.
• Nie spuszczajmy dziecka z oczu. Warto zaopatrzyć je w specjalną "opaskę bezpieczeństwa", np. dołączaną do kosmetyków chroniących przed słońcem Lirene.
• Pamiętajmy, że krem z filtrem oraz nakrycie głowy niezbędne są przez cały dzień, nie tylko wtedy, kiedy się opalamy.
• Uświadommy dziecku, jakie zagrożenia mogą mu się przytrafić i jak powinno się zachowywać w niebezpiecznych sytuacjach.

Pakując wakacyjny bagaż, warto pamiętać o dobrze zaopatrzonej, aktualnej apteczce z podstawowymi lekarstwami i materiałami opatrunkowymi. Warto również zabrać specjalną "opaskę bezpieczeństwa", która w sezonie 2011 dodawana jest przy zakupie kosmetyków Lirene.

Bezpieczni z ochroną przed słońcem Lirene

W wakacyjnym bagażu, oprócz apteczki nie powinno również zabraknąć… kosmetyków chroniących przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz kojących skórę gdy "przedawkujemy słońce". Linia słoneczna Lirene oferuje trzy serie kosmetyków chroniących przed słońcem – Sensitive, Family i Kids, a także kosmetyki regenerujące po opalaniu oraz krem ochronny do twarzy z wysokim poziomem SPF.

Kosmetyki chroniące przed słońcem Lirene

1. Linia Family
Seria do opalania Lirene Family, dzięki zastosowaniu TRÓJAKTYWNEGO SYSTEMU OCHRONY, pomaga zabezpieczyć twarz i ciało przed słońcem oraz intensywnie pielęgnować skórę.

Ochrona UVA i UVB
Skuteczne filtry UV muszą spełniać wiele rozmaitych kryteriów. Do najważniejszych można zaliczyć pochłanianie odpowiedniego zakresu promieniowania ultrafioletowego oraz stabilność chemiczną. Ponadto, filtry powinny być "tłuszczolubne", nie mogą odparowywać po nałożeniu na skórę ani wywoływać reakcji alergicznych. Dobry preparat ochronny musi łączyć w sobie filtry chemiczne i fizyczne, ponieważ zapewnia wtedy szerokie spektrum ochrony przed UV (zarówno przez UVA jak i UVB).

Kosmetyki z serii Lirene Family posiadają zaawansowany system fotostabilnych filtrów UVBlock, który pomaga zabezpieczyć skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Działanie antyrodnikowe
Wolne rodniki to niezwykle reaktywne związki, które niosąc z sobą olbrzymią energię, mają destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie skóry, w efekcie przyspieszając jej starzenie. Jednym z ważniejszych źródeł wolnych rodników jest promieniowanie ultrafioletowe. Do walki z wolnymi rodnikami kosmetologia wykorzystuje np. witaminy o własnościach przeciwrodnikowych, takie jak wit. E i C.

Dzięki kompleksowi SaveSkinE, kosmetyki Lirene Family pomagają neutralizować wolne rodniki, a także wzmacniać i odbudowywać strukturę komórek.

Długotrwała pielęgnacja
Kondycja skóry, właściwe funkcjonowanie bariery naskórkowej czy też prawidłowe nawilżenie mają duże znaczenie gdy korzystamy z kąpieli słonecznych. Tylko "zdrowa" skóra jest w stanie odpowiednio zareagować na promienie słoneczne – słońcem bowiem wysusza skórę, powoduje powstawanie przebarwień, często też podrażnia. Dlatego w formułach kosmetyków chroniących przed słońcem powinny znaleźć się substancje aktywne o ogólnym działaniu pielęgnacyjnym, które pomagają zabezpieczyć skórę przed utratą wody oraz wzmocnić barierę naskórkową.

Efektywny składnik HydraIntense zawarty w kosmetykach Lirene Family pomaga zapewnić optymalny poziom nawilżenia i odżywienia oraz wzmocnić naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry.W efekcie skóra twarzy i ciała zyskuje wakacyjny blask i promienny wygląd, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej ochrony i intensywnej pielęgnacji.
Linia Lirene Family, jako jedyna w Polsce posiada rekomendację Kliniki Dermatologii w Łodzi.

Bezpieczne opalanie z Lirene
MLECZKO NAWILŻAJĄCE SPF6-FAMILY 200
2. Linia Kids

Innowacyjne, wodoodporne produkty z serii Lirene Kids opracowane zostały w trosce o delikatną i wrażliwą skórę dzieci powyżej 6-go miesiąca. Kosmetyki te opracowane zostały pod szczególną kontrolą ekspertów, a ich bezpieczeństwo oraz właściwości hypoalergiczne zostały potwierdzone przez Instytut Matki i Dziecka.

Zaawansowany system fotostabilnych filtrów UVA i UVB (m.in. filtr mineralny) o szerokim spektrum działania chroni przed poparzeniami i wzmacnia mechanizmy obronne skóry. Wszystkie kosmetyki, dzięki zawartości witaminy E, masła shea, ehinacei oraz oleju avocado intensywnie pielęgnują, nawilżając i natłuszczając oraz stymulując naturalne procesy obronne i regeneracyjne. W efekcie delikatna skóra dziecka jest optymalnie chroniona i pielęgnowana.

Bezpieczne opalanie z Lirene

MLECZKO OCHRONNE SPF20 KIDS 200


3. Linia Sensitive

Linia wodoodpornych emulsji z filtrami mineralnymi Lirene Sensitive opracowana została przez ekspertów Laboratorium Naukowego Lirene z myślą o szczególnych potrzebach delikatnej i wrażliwej skóry. System ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oparty został o fotostabilne, mineralne filtry UVA i UVB. Jony minerałów wzmacniają autoochronne reakcje skóry szczególnie wrażliwje, jednocześnie pomagając uzyskać efekt równomiernie opalonej skóry.

Antyoksydanty, takie jak zielona herbata i witamina E niwelują niekorzystne działanie słońca w sposób pośredni – neutralizując wolne rodniki, ograniczają tendencję do powstawania podrażnień posłonecznych i reakcji zapalnych. Miedź i cynk pełnią istotną rolę w hamowaniu reakcji zapalnej, są także niezbędne przy prawidłowym gojeniu. Bezzapachowa formuła i specjalnie dobrane, łagodne składniki pomagają zapewnić skórze bezpieczeństwo, eliminując ryzyko podrażnień i alergii.

Bezpieczne opalanie z LireneBezpieczne opalanie z Lirene


EMULSJA MINERALNA SPF10 SENSITIVE,  EMULSJA MINERALNA SPF30 SENSITIVE


4. Kosmetyki po opalaniu
Seria kosmetyków po opalaniu i kąpieli przeznaczona jest do intensywnej pielęgnacji skóry eksponowanej na słońcu i po kąpieli. Preparaty regenerują i głęboko nawilżają skórę oraz uzupełniają niedobory lipidów i witamin. Dzięki temu wzmocniony zostaje naturalny system ochronny skóry, hamujący procesy starzenia i zabezpieczający przed działaniem czynników zewnętrznych. Składniki aktywne zawarte w formułach kosmetyków po opalaniu Lirene pomagają skórze odzyskać dobrą kondycję, wpływając na przedłużenie efektu opalania. Kosmetyki wykazują działanie łagodzące podrażnienia i eliminują efekt "pieczenia" i ewentualnego zaczerwienienia.

Bezpieczne opalanie z Lirene


RATUNEK PO PRZEDAWKOWANIEM SŁOŃCA


KLIKNIJ I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!Dodał(a): Redakcja , Piątek 06.05.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)

Zobacz również

×