Bezpieczne usuwanie znamion

Chciałabym usunąć swoje znamiona (do 1,5 cm). Czy jest to bezpieczne, jak wygląda zabieg, czy pozostają po zabiegu blizny?

Bezpieczne usuwanie znamion

Bezpieczne usuwanie znamion


Każdy człowiek na powierzchni skóry ma znamiona – dzieli się je na wrodzone i nabyte. Większość z nich to znamiona nabyte, które pojawiają się już po urodzeniu. Część z tych znamion nadaje się do usunięcia ze wskazań lekarskich, część tylko ze wskazań estetycznych

Kliknij i przekonaj się, dlaczego warto badać swoje znamiona!

Piegi to też znamiona skórne, które mają mniej niż 1,5 cm średnicy, ale nie radziłbym ich usuwać. Nadają one szczególnej urody jej posiadaczowi. Znamiona barwnikowe skóry, które są większe niż 5 mm, o nierównych brzegach, o nierównomiernym wybarwieniu, o nierównej powierzchni, swędzące, szybko rosnące i czerwoną obwódką wymagają wycięcia i zbadania pod mikroskopem.

Zobacz, jak powinnaś chronić znamiona przed słońcem!

Znamiona te nazywamy znamionami atypowymi i są one niemożliwe do odróżnienia od czerniaka na podstawie oglądania i badania dotykiem. Różnicowanie wymaga badania mikroskopowego. Po usunięciu znamienia zawsze pozostaje blizna, ale jest ona zwykle znacznie mniej widoczna niż samo znamię.

Badanie znamion może uratować Ci życie - kliknij i przekonaj się sama!

Bezpieczne usuwanie znamion

Bezpieczne usuwanie znamion

Lubomir Lembas


Ekspert MilionKobiet.pl

Lubomir Lembas

specjalista chirurgii plastycznej, LUX MEDDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 13.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
milla
Witam,ja posiadam dużą ilośc znamion z czego 5 już zostało usunięte przez chirurga.Osobą,które mają liczne znamiona proponuję wizytę u dermatologa raz na pół roku,gdzie za pomocą dermoskopu lekarz ocenia stan znamion jeśli któreś budzi wątpliwości to jest zlecana dalsza diagnoza czy do obserwacji,czy może byc usunięte przez dermatologa lub wymaga wycięcia chirurgicznego.Warto to kontrolowac dbając o swoje zdrowie.Obecnie korzystam z porad bardzo dobrego lekarza w Elmedzie w Sopocie Ul.Haffnera 6.Pozdrawiam
Dodano: 2012-11-04 17:25:05 Zgłoś nadużycie
nela
dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem jest fraxel ;) tu możesz sobie poczytać o tym: http://www.elite.waw.pl/fraxel/
Dodano: 2012-10-27 14:20:30 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×