Cała prawda o kosmetykach do stylizacji włosów

Czy stosowanie kosmetyków do stylizacji osłabia strukturę włosa? Czym najlepiej zmywać te kosmetyki, aby nie zaszkodzić włosom?

Cała prawda o kosmetykach do stylizacji włosów

Cała prawda o kosmetykach do stylizacji włosów
Tak, kosmetyki stylizacyjne takie jak lakiery, pasty, żele do włosów przyczyniają się do osłabienia struktury włosów, gdyż osoby często nie spłukują tych specyfików tego samego dnia, w którym je użyli. Najczęściej osoby śpią z nieumytą głową, przez co doprowadzają do zwiększenia flory bakteryjnej skóry głowy oraz pogorszenia mikrocyrkulacji powietrza. A to może doprowadzić do osłabienia włosów.

Jeżeli chodzi o spłukiwanie wyżej wymienionych kosmetyków z powierzchni włosów, nie jest to rzecz wymagająca od nas specjalistycznych preparatów do przeprowadzenia tej czynności. Wystarczy szampon oczyszczający, który trzymamy, masujemy na powierzchni włosów około 5 minut, następnie dobrze jest nałożyć odżywkę, też na około 5 minut, ale pamiętając o regule 5cm od powierzchni skóry głowy!     

Z kolei pielęgnacja skóry głowy powinna odbyć się przy użyciu specjalistycznego peelingu do skóry głowy, który robimy przeważnie raz na tydzień i trzymamy tylko na powierzchni skóry głowy, dokładnie ją masując około 20 minut. Dzięki swojej zawartości taki peeling jest w stanie oczyścić nadmierną florę bakteryjną, złuszczyć zrogowaciały naskórek.

iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 05.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×