Jak szybko usunąć zacieki po samoopalaczu? 3 skuteczne sposoby!

Chciałaś w szybki sposób uzyskać nieskazitelną opaleniznę i niestety... skończyło się na nieestetycznych zaciekach? Zobacz, jak się ich pozbyć!

opalononono.jpg

Chyba każdej z nas choć raz w życiu zdarzyło się użyć samoopalacza... Niestety, nie zawsze robimy to umiejętnie, przez co na ciele pozostają niezbyt piękne ślady. Zamiast myć z całej siły zabrudzone miejsca, szkodząc w ten sposób skórze, wypróbuj 3 domowe sposoby, które działają cuda. Oto one:

Owocowy peeling

Możesz przyrządzić go sama lub wykorzystać gotową mieszankę, dostępna w drogerii. Najlepszy będzie ten gruboziarnisty. Rozprowadź jego grubą warstwę na skórze, a następnie delikatnie wmasuj. Zabieg możesz powtórzyć kilka razy, do uzyskania pożądanego efektu. Zasada ta działa również na odwrót- jeśli nie chcesz szybko pozbyć się pięknej, naturalnej opalenizny, lepiej unikaj peelingów.

Pasta z sody i cytryny

To mieszanka, która jest w stanie usunąć ze skóry prawie każdą plamę, działając niczym naturalny rozjaśniacz. Wystarczy, że wymieszasz kilka łyżeczek sody z dwiema dużymi łyżkami cytryny i nałożysz na wilgotną skórę. Sposób ten może się przydać również w przypadku innych zabrudzeń. Zabiegu nie powinnaś powtarzać zbyt często, żeby nie podrażnić zbytnio skóry.

Balsam z dodatkiem samoopalacza 

Jeżeli na Twoim ciele pojawiły się również jaśniejsze plamy, które chcesz zniwelować, najlepszym sposobem będzie nałożenie na nie balsamu z niewielkim dodatkiem samoopalacza. Jeśli nie poddałaś się po pierwszej porażce i zamierzasz jeszcze kiedyś użyć samoopalacza, pamiętaj, aby  rozprowadzać go regularnie, nakładając mniejsze ilości na "wystające" miejsca, takie jak kolana. Pamiętaj również, że zaraz po użyciu samoopalacza, nie powinnaś dotykać żadnych materiałów, dlatego zanim się ubierzesz, odczekaj przynajmniej kwadrans.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 07.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×