Sprawdź, czego nie należy jeść, aby nie mieć zmarszczek

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Niestety wraz ze starzeniem się skóry powstają na niej zmarszczki. Zobacz, jakich produktów unikać, aby opóźnić ten proces i co jeść, aby sprawić, by skóra wyglądała młodziej.

dieta zmarszczki.jpg

Zdrowa dieta może mieć ogromny wpływ na wygląd cery. Jest wręcz odzwierciedleniem tego, co jemy. Z wiekiem nasza skóra staje się coraz bardziej cienka, delikatna i narażona na przesuszenie. Codzienna dieta powinna być bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, aby skóra pozostała elastyczna i nawilżona od wewnątrz. Angielska specjalistka ds. żywienia Kim Person stworzyła antyzmarszczkową dietę, która zawiera listę produktów, poprawiających wygląd.

ALKOHOL

Kobiety, które chcą zadbać o wygląd swojej skóry, powinny unikać alkoholu. Jest on odpowiedzialny za rozkładanie się w naszym ciele toksyn i produkcję wolnych rodników, które powodują uszkodzenie komórek i przyspieszenie procesu starzenia. Zwiększona ilość wolnych rodników w organizmie powoduje stres oksydacyjny, który jest przyczyną nie tylko powstawania zmarszczek, ale też może wywołać cukrzycę, miażdżycę, wrzody żołądka, bezpłodność i łuszczycę. Nadmiar alkoholu może prowadzić również do pękania naczynek krwionośnych na twarzy. Jedzenie warzyw i owoców zapewni organizmowi, wytwarzanie antyoksydantów, które uzupełnią braki wywołane spożywaniem alkoholu.

POTRAWY SMAŻONE

Mogą wywoływać stany zapalne i powodować, że skóra wydaje się opuchnięta. Zapalenie ogólnoustrojowe może mieć ogromny wpływ na to, jak się starzejemy. Niektóre węglowodany zwiększają stan zapalny organizmu. Są zawarte między innymi w potrawach smażonych, białym pieczywie i innych produktach mącznych. Inne produkty wymieniane na liście to cukier, alkohol,przetworzone mięso glutaminian sodu.

ŚMIECIOWE JEDZENIE

W szczególności zawarta w nim sól.  Produkty z dużą zawartością soli powodują przesuszanie się skóry, a także zmieniają jej wygląd, co powoduje, że wyglądasz na bardziej zmęczoną, niż jesteś w rzeczywistości. Poza śmieciowym jedzeniem większość przetworzonej żywności, która jest dostępna w supermarketach na przykład pieczywo i dania gotowe, tworzy idealną mieszankę, z której powstaje koktajl starzenia się. Oprócz węglowodanów, niezdrowych tłuszczów te produkty zawierają ogromną ilość sztucznych dodatków. Omijając te produkty, spowodujesz, że twoja skóra pozostanie młoda na dłużej.

Zdjęcie: Thinkstock 

ID galerii:651


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Piątek 12.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×