Co dawniej myślano o ciele kobiety? To was na pewno zaskoczy

Nie skłamiemy, jak powiemy, że większość to "szczyt głupoty" i aż nie chce się wierzyć, że kiedyś o tym myślano na poważnie.

Co dawniej myślano o ciele kobiety? To was na pewno zaskoczy

Świat idzie z postępem i teraz nie wyobrażamy sobie życia bez współczesnych cudów techniki, dzięki którym mamy stały dostęp do najświeższych informacji ze świata nauki i medycyny. Aż wierzyć się nie chce, że dawniej myślano o kobiecym ciele w taki sposób, jaki opisujemy poniżej. Zobaczcie.

1. Pochwy z zębami odgryzające penisy


Mit uzębionej pochwy pochodzi ze starożytnej Grecji i był powtarzany przez setki lat w różnego rodzaju legendach na całym świecie. Wynikająca raczej ze strachu niż faktycznej sytuacji informacja, zakłada istnienie kobiet, w których pochwach rosną zęby. Kobiety takie miały uwodzić mężczyzn i w czasie stosunku "odgryzać" im penisy. Mit ten można połączyć z teratomą - rodzajem nowotworu, który przyjmuje podobną do kości formę. W historii choroby nie odnotowano jednak przypadku, by przez raka partnerki jakiś facet uszkodził sobie penisa.

2. Masturbacja sprawia, że maleją piersi


W XIX wieku o masturbacji myślano, jak współcześnie o paleniu: to niebezpieczny nałóg, który może prowadzić do wielu chorób. Oczywiście papierosy faktycznie prowadzą do chorób, ale do tej pory nie udowodniono, by masturbacja w jakikolwiek sposób zagrażała zdrowiu lub życiu. Niektórzy osiemnastowieczni "eksperci" twierdzili, że masturbacja w młodym wieku powoduje wcześniejszą menopauzę oraz prowadzi do zatrzymania rozwoju i wzrostu piersi.

3. Macica może się przemieszczać wewnątrz ciała


W starożytnej Grecji ludzie wierzyli, że złe samopoczucie kobiet spowodowane jest przemieszczaniem się macicy. Miało to wynikać z tego, że macica była rzekomo luźnym organem, który miał wskazywać na dolegliwości w innych obszarach ciała. Leczenie "wędrującej macicy" polegało na okadzaniu ciała kobiety lub policzkowaniu jej (w przypadku np. bólu głowy), by przemieścić macicę na właściwe miejsce.

4. Edukacja powoduje u kobiet niepłodność


Kiedy w czasach Rewolucji Przemysłowej szkolnictwo stawało się coraz bardziej popularne, toczyły się zażarte debaty odnośnie tego, jaki wpływ na zdrowie kobiet miałaby ich edukacja. Jednym z argumentów podnoszonych przez przeciwników edukacji kobiet był ten, że zbyt dużo wiedzy może doprowadzić do niepłodności.
W 1873 niejaki dr. Edward Clarke, profesor Uniwersytetu Harvarda napisał książkę, w której dowodził, że "kobiece ciało jest w stanie przyjąć bardzo ograniczoną liczbę informacji na raz, bez uszczerbku dla zdrowia".

5. Krew menstruacyjna to trucizna


Już w Starym Testamencie pojawiają się zapisy, że kobieta w czasie okresu jest nieczysta i mężczyźni powinni unikać kontaktu z miesiączkującymi kobietami. Wierzono, że jeśli kobieta, która ma okres dotknie rośliny, ta uschnie. Miesiączkującym kobietom przypisywano nawet umiejętność zamiany wody w wino.
Jeszcze w latach 40-tych XX wieku przeprowadzano szereg eksperymentów, które miały dowieść, że ciało kobiety, która ma okres wydziela toksyny. Oczywiście jedyne, co udało się udowodnić to to, że twierdzenia te są wierutnymi bzdurami.Zobaczcie także:Źródło: cosmo.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Anka P. , Wtorek 03.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Wtrącę swoje spostrzeżenie i radę dla tych co się odchudzają. Od miesięcy walczę z nadwagą i nic mi nie pomagała dopiero jak zastosowałam naturalny preparat figurena slim razem z dieta moje odchudzanie w końcu nabrało rozpędu i już schudłam 6 kg w miesiąc. Polecam
Dodano: 2015-11-04 11:50:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×