Co decyduje o wyborze perfum?

Zastanawiacie się co decyduje o naszym wyborze perfum? Zobaczcie!

Co decyduje o wyborze perfum?

Co decyduje o wyborze perfum?


Perfumy to niezwykle ważny element naszego wizerunku, porównywany nawet do ubrań, czy makijażu, gdyż niejednokrotnie to właśnie z nim jesteśmy kojarzone. Wiele kobiet ma swój jeden, sprawdzony aromat, inne z kolei lubią urozmaicenie. Co decyduje o tym, które perfumy wybierzemy? Zobaczcie!

Wybierając idealny zapach dla siebie, czy dla bliskiej osoby ważny jest sezon, w którym go zakupujemy, gdyż inne nuty zapachowe będą nam się podobały zimą, a inne w lecie. Ponadto ważne są wspomnienia związane z danym zapachem, a także rzeczy, o których w pierwszej kolejności zupełnie byśmy nie pomyślały, czyli np. sposób odżywiania, czy zmiany hormonalne zachodzące w ciele. 

Co decyduje o wyborze perfum?

Co decyduje o wyborze perfum?


O zapachu danych perfum decyduje także  pH naskórka oraz tempo życia. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na te z nutami, których już wcześniej używaliśmy. Pamiętajmy też, że na zakup nie powinniśmy decydować się od razu, a poobcować z zapachem ok. 30 minut i zobaczyć, jak na niego reagujemy i czy na pewno nam się podoba. Nie można też próbować wielu aromatów na raz. Przy wyborze pomoże również kawa, która neutralizuje zapachy, jakie do tej pory wąchaliśmy.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Zobaczcie!


Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 28.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
zuzi821
To prawda:) Na wiosnę zmieniam zapach na Like Malizia. Jest to wiosenny zapach z bergamotką i piwonią z nutą kwiatu pomarańczy. Cudowny:)
Dodano: 2014-03-02 21:46:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×