Co kondycja włosa mówi o nas?

Co kondycja włosów mówi o stanie naszego organizmu? Czy nasze ciało wysyła nam sygnały ostrzegawcze poprzez stan włosa?

wlos.jpg

Co kondycja włosa mówi o nas?

Kondycja naszych włosów mówi nam o kilku ważnych aspektach. Nie tylko daje nam obraz tego, czy we właściwy sposób je pielęgnujemy, jak dbamy o skórę głowy, ale często jest przesłanka informującą nas o tym, w jakim stanie znajduje sie obecnie nasz organizm:


1. Przede wszystkim nadmierne wypadanie włosów, które sie pojawia w krótkim czasie, może być sygnałem informującym nas, ze w naszym organizmie istnieje jakiś stan zapalny który ma wpływ na osłabiona kondycję włosów.


2.Oslabiona kondycja włosów, ścieńczenie włosów, mówi nam również o tym, ze możliwe są pewne zaburzenia hormonalne, które nieleczone wpływają na stan naszej czupryny.


3. Tendencja do słabszych włosów, ścieńczałych, delikatniejszych od momentu dzieciństwa, poprzez okres dorastania i w okresie dorosłości, gdzie problem stopniowo sie powiększa, może świadczyć o wpływie genetyki na taki stan włosów.


4. Stan naszej czupryny daje nam również obraz tego, a przede wszystkim cebuli włosów, czy nasza obecna dieta jest właściwa, czy tez za mało zbilansowana, bądź są przyjmowane nieregularnie posiłki.


5.Niestety nawet stres jest czynnikiem, którego działanie jest widoczne na cji naszych włosów. Wieniec układu nerwowego otacza każdy włos, który w momencie stresu powoduje szybszą miniaturyzację mieszka włosowego.


Ekspert MilionKobiet.pl
 Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab
Dodał(a): NW , Wtorek 13.11.2012 (aktualizacja: 2012-12-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Anonim
coz za niesamowity artykul....odmienil moje zycie....
Dodano: 2012-11-14 02:11:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
aha.. ja mam z natury włosy zdrowe, gęste, grube, lśniące i w dodatku długie, a jakoś ciągle mam problemy ze zdrowiem, w dodatku mam trądzik. Artykuł do d**y
Dodano: 2012-11-13 22:24:39 Zgłoś nadużycie
smerfetkaa
spodziewałam się trochę bardziej interesującego artykułu, bo takie coś to i ja sama mogłabym napisać
Dodano: 2012-11-13 20:03:33 Zgłoś nadużycie
codzienna
jak tu w dzisiejszych czasach sie nie stresować...
Dodano: 2012-11-13 08:29:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×