Co kryje męska broda? Wyniki badań zaskoczyły nawet naukowców

Męskie brody są ostatnio bardzo popularne. Jednak mało kto chyba zastanawia się nad tym, co się w nich kryje... Naukowcy postanowili to zbadać, a wyniki zaskoczyły nawet ich samych. Zobaczcie!

męska broda.jpg

Co kryje męska broda? Wyniki badań zaskoczyły nawet naukowców

Kobiety szaleją na widok mężczyzn z trzydniowym zarostem, czy piękną zadbaną brodą. Typ drwala ostatnimi czasy jest bowiem bardzo na topie. Jednak męska broda może kryć w sobie bardzo nieciekawe rzeczy...

To oczywiste, że wśród nas jest mnóstwo zarazków i groźnych bakterii, które bardzo często przenosimy ze sobą, głównie za pomocą rąk. Broda nie jest wyłączona z tego procederu. W jej czeluściach mogą kryć się takie bakterie i zarazki, o których nie mieliśmy pojęcia.

Zobacz też: CZY WZOREM MĘSKIEGO STYLU JEST MĘŻCZYZNA DRWAL? 

Z badań przeprowadzonych przez grupę mikrobiologów z Nowego Meksyku wynika, że niezadbana broda może być nawet bardziej brudna niż... muszla klozetowa. Tak, to dość szokujące, ale niestety prawdziwe porównanie. 

 

Co więcej, bakterie, które mogą znajdować i utrzymywać się na brodzie stanowią ryzyko dla zdrowia. John Golobic, mikrobiolog z Quest Diagnostics mówi, że niektóre ze znalezionych w brodzie bakterii to te, które można spotkać także w kupie. 

Zobacz też: DLACZEGO MĘŻCZYŹNI CHĘTNIE NOSZĄ BRODY? NAUKOWCY ZNALEŹLI ODPOWIEDŹ 

- Zwykle nie jestem zaskoczony wynikami przeprowadzanych badań, jednak tym razem przyznaję, że byłem. Taki stopień nieczystości może już być powodem do lekkiego niepokoju. - mówi John Golobic.

Oczywiście nie wszystkie brody są z góry skazane na takie zanieczyszczenie. Jeśli chcemy, by zarost był wolny od takich zarazków, należy często myć ręce, dbać o higienę i raczej unikać dotykania brody zbyt często. Jak twierdzi John Golobic, wystarczy starać się trzymać ręce z daleka od twarzy, tak bardzo jak to tylko możliwe, a wszystko powinno być w porządku.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 07.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
teraz wokół nas sami brodacze:) fajnie by było gdyby jeszcze dbali o swoje włosy nie tylko szamponem, na trena.pl można znaleźć profesjonalne kosmetyki American Crew i to w dobrej cenie !
Dodano: 2015-06-18 18:28:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jakoś nie przekonuje mnie Leonardo DiCaprio do noszenia brody i ja pozostanę przy ogolonej twarzy a czasem dwudniowy zarost to jeszcze nic takiego ale trzy dniowy to przesada a kobiety i tak wolą ogolonych facetów.
Artist :)
Dodano: 2015-05-08 21:03:20 Zgłoś nadużycie