Co robić, aby mieć piękne i zdrowe włosy?

Przeczytaj naszych 5 rad!

ThinkstockPhotos-490988679.jpg

Piękne i zdrowe włosy to marzenie wielu kobiet. Nic więc dziwnego, że aby uzyskać uczesanie godne niejednej modelki z telewizyjnej reklamy, wiele z nas poświęca mnóstwo czasu na pielęgnację swoich kosmyków. Jednak co zrobić, gdy te długie godziny przeznaczone na poprawę ich kondycji i wyglądu nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? 

Przedstawiamy wam 5 porad, które przy regularnym stosowaniu sprawią, że żaden włos wam już z głowy nie spadnie! 

I Myjcie włosy z głową 

Czy wiecie, że prawidłowym sposobem czyszczenia włosów jest umycie ich dwukrotnie? Przy pierwszym "podejściu" chodzi przede wszystkim o usunięcie brudu, a przy drugim o pielęgnację i odżywienie. Poza tym istotne jest równie to, by po wszystkim spłukać włosy chłodnym strumieniem wody. Dzięki temu wasze fryzury będą bardziej lśniące.

II Stosujcie odpowiedni szampon

To bardzo ważna kwestia podczas pielęgnacji włosów. Na rynku jest bowiem wiele produktów, lecz tylko nieliczne przynoszą odpowiednie rezultaty. Zatem na jakie kosmetyki warto postawić? My polecamy zakup kuracji przeciw wypadaniu włosów DF5 marki DermoFuture, czyli specjalistycznych i innowacyjnych preparatów do włosów osłabionych i wypadających. Specjalnie opracowana receptura nowej generacji łączy w sobie kompleks składników aktywnych HAIRNEW-2His, zapewniający wielopoziomowe działanie i eliminujący główne przyczyny wypadania włosów. Produkt ten skutecznie hamuje wypadanie włosów, odżywia cebulki włosowe i przyspiesza ich wzrost. Poza tym sprawia, że włosy są mocniejsze i grubsze, przez co zwiększa się ich objętość, a pierwsze efekty zauważalne są już po miesiącu!

III Używajcie mądrze suszarki 

Suszyć włosy czy nie suszyć? Oto jest pytanie. Pamiętajcie, że energiczne wycieranie włosów ręcznikiem to czynność zabroniona, a najlepszym sposobem jest suszenie kosmyków chłodnym strumieniem powietrza! 

IV Nie omijajcie fryzjera

Wiele z nas uważa, że jeśli chce się mieć długie włosy, należy jak ognia unikać salonów fryzjerskich. Błąd! Pamiętajcie, że zniszczone kosmyki i rozdwojone końcówki nigdy nie będą prezentowały się dobrze, więc po co zapuszczać czupryny, skoro i tak ich obcięcie będzie nieuniknione? 

V Zmieńcie dietę

No cóż, nie od dziś wiadomo, że wygląd naszej skóry, paznokci czy włosów zależy w dużej mierze od tego, jak się odżywiamy. Dlatego też czym prędzej zamień niezdrowe i mało wartościowe jedzenie na produkty bogate między innymi w witaminę B!


Dodał(a): Joanna Andrzejewska , Środa 04.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Świetne radyy.
Dodano: 2016-05-05 16:27:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×