Czerwona szminka - Twoja tajna broń! Jak ją wykorzystać?

Nic tak nie przyciąga męskiej uwagi, jak czerwona szminka na ponętnych wargach. Dlaczego tak się dzieje i co możemy na tym zyskać? Sprawdzamy!

gwiazdyredlipsmain.jpg

Nie ma co ukrywać - gdy mamy pomalowane usta, mężczyźni częściej i bardziej intensywnie zwracają na nas uwagę.

Ale nie każdy kolor na kobiecych ustach działa na płeć przeciwną w ten sam sposób. Inaczej działają bowiem róże, czy beże, a inaczej działa czerwień. I teraz możemy to potwierdzić nie tylko własnym doświadczeniem i reakcjami mężczyzn, z jakimi spotkałyśmy się, gdy byłyśmy w makijażu wykonanym czerwoną pomadką, ale także wynikami badań naukowych na ten temat.  


Co stwierdzili naukowcy? 

Według specjalistów z dziedzin psychologii i antropologii, czerwone usta kojarzą się mężczyznom z atrakcyjnością i seksualnością. Co więcej, takie skojarzenia z czerwoną szminką są nierozerwalnie połączone z kobiecością i powabem. 

Przedstawicielki płci pięknej, które malują usta na czerwono, w męskich oczach uchodzą za seksowne, tajemnicze i urzekające. Co więcej, dodać należy, że taki obrót spraw nie jest rzeczą nową, ale nieodzownie związaną z męskością - od wieków! Jak się bowiem okazuje, kobiety już w starożytności zauważyły, jak czerwone usta działają na mężczyzn. Potwierdzają to choćby znaleziska archeologów, którzy odkryli pierwsze czerwone farbki do malowania kobiecych ust, pochodzące sprzed... 4500 lat.  


Usta, usta 

Jak się okazuje, usta to naprawdę istotna część kobiecego ciała. Naukowcy twierdzą nawet, że podczas pierwszego spotkania mężczyzny z kobietą, około połowę czasu spędza on na przyglądaniu się jej ustom. Warto zatem zadbać o prawidłowe podkreślenie swoich warg.

Według specjalistów od makijażu, każda kobieta wygląda dobrze w czerwonej szmince, głównie dlatego, że podkreśla ona kształt ust oraz biel zębów, ważne tylko, aby dobrać odpowiedni odcień czerwieni

Pamiętajmy, że do ciepłych karnacji wybieramy ciepłe odcienie czerwieni, natomiast do karnacji zimnych dobieramy chłodną czerwień z domieszką błękitu lub nawet zimnego fioletu.

 

zdjęcia: FameFlynet Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 17.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×