Czy kobieta w ciąży może stosować odżywki do paznokci?

Wiele się mówi o tym, że będąc w ciąży należy szczególnie uważać ze stosowaniem kosmetyków. Zatem co z używaniem odżywek do paznokci? Znamy opinię eksperta.

Czy kobieta w ciąży może stosować odżywki do paznokci?


Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety. Nie liczy się  bowiem jedynie jej stan, lecz także zdrowie dziecka, które nosi. Często produkty, które spożywamy, czy też używamy na co dzień,  należy odstawić na te 9 miesięcy, bowiem składniki, które wnikają do ciała matki, mogą szkodzić płodowi.

Każda kobieta, niezależnie od stanu pragnie mieć piękne dłonie. Czy zatem będąc w ciąży może stosować odżywki do paznokci?

Nie ma szczególnych przeciwwskazań do stosowania odżywek w trakcie ciąży. Zawsze przed użyciem preparatu warto dokładnie zapoznać się z ulotka produktu. Paznokieć należy do keratynowych, bardzo twardych wytworów naskórka i dlatego nie dochodzi do wchłaniania składników odżywki do wnętrza organizmu. W związku z ciążą, zwiększoną wrażliwością na zapachy warto zadbać o nakładanie odżywki w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza, można skorzystać z ochronnej maseczki. - mówi Lek. med. Bożena Bierzniewska, spacjalista dermatolog, ekspert marki Eveline Cosmetics.

Jak dobrać odpowiednią odżywkę do paznokci?

Odżywka odżywce jednak nie jest równa. Zatem jak wybrać ten najlepszy produkt? Należy wybierać odżywki znanych i sprawdzonych firm (np. Eveline), które działają jednocześnie na wiele problemów związanych z płytką paznokciową takich jak: suchość, łamliwość, nierówności powierzchni, rozdwajanie się dystalnego brzegu, matowa powierzchnia. Odżywka powinna być łatwa w aplikacji i tworzyć na powierzchni równomierną, gładką powierzchnię. Dobra odżywka powinna jednocześnie wygładzać powierzchnię płytki i nadawać się do zastosowania pod lakier do paznokci. - radzi ekspert marki Eveline Cosmetics.


Co powinno się znaleźć w składzie dobrej odżywki do paznokci?


Kiedy wybierzemy się do drogerii, naszym oczom ukazuje się cały szereg produktów. Na co zwrócić uwagę? Co powinna w sobie zawierać dobra odżywka do paznokci? W składzie dobrej odżywki powinny być przede wszystkim składniki o działaniu utwardzającym oraz uzupełniającym ubytki w obrębie płytki paznokciowej. Nowoczesne kompleksy utwardzające wnikają między komórki, z których jest zbudowana płytka paznokciowa, utwardzają keratynę i działają jak wzmacniające spoiwo. Składniki takie jak: wapń i kolagen precyzyjnie łączą się ze strukturami płytki paznokciowej. Dodatki mikrocząsteczek tytanu i diamentu wyjątkowo silnie utwardzają powierznię płytki i zabezpieczają ją przed złamaniami. - dodaje dr Bożena Bierzniewska.

Jak długo należy stosować odżywkę do paznokci?


Po zastosowaniu odżywki kondycja waszych paznokci uległa poprawie i odstawiłyście ją w kąt? Czy aby dobrze zrobiłyście? Oto opinia eksperta: Odżywki do paznokci należy na stałe włączyć do zabiegów pielęgnacyjnych związanych z dłońmi. W sytuacji kiedy płytka paznokciowa jest zniszczona i wymaga pilnej regeneracji warto sięgać po odżywki nawet codziennie (zawsze należy przeczytać zalecenie producenta dotyczące sposobu aplikowania danej odżywki). Po uzyskaniu poprawy wyglądu i stanu płytki paznokciowej odżywka powinna być aplikowana nadal systematycznie jeden lub dwa razy na tydzień. W pielęgnacji paznokcia i jego otoczenia warto dodatkowo sięgać po specjalne, natłuszczające odżywki w formie multiodżywczych oliwek do paznokci i ich otoczenia oraz preparaty zmiękczające i niwelujące skórki wokół płytki paznokciowej. - mówi lek. med. Bożena Bierzniewska, spacjalista dermatolog, ekspert marki Eveline Cosmetics.

Oto odżywki marki Eveline, po które warto sięgnąć:

P_pazn_Nail_Therapy_odzywka_6w1_care_and_colour_ROSE.jpg
Eveline, 6w1 Odżywka do paznokci nadająca kolor w kolorze różowym

Cena:
ok. 8, 99 zł

SOS PROFESJONALNA PARAFINOWA MASKA DO RĄK.jpg
Eveline, SOS profesjonalna parafinowa maska do rąk

Cena:
ok. 3 zł

P_pazn_Nail_Therapy_X-TREME_CARE_KARTONIK_12ml_18-08-2014.jpg
Eveline, SOS arganowy balsam do skórek i paznokci

Cena:
ok. 13, 99 zł

aaaaa.jpg


Eveline, 8w1 Total Action Skoncentrowana odżywka do paznokci

Cena:
ok. 12, 59Źródło: Mat. prasowe marki Eveline
Foto: mat. prasowe/ Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Niedziela 29.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Sam producent odradza Eveline w ciąży i podczas karmienia. Artykuł jest wręcz szkodliwy!
Dodano: 2018-08-22 08:24:18 Zgłoś nadużycie
Anonim
W składzie formaldehyd a zaleca się stosować kobieta w ciąży hah jakieś brednie
Dodano: 2017-12-31 14:27:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wodocznie sponsorowane:/ Odżywka 8 w 1 zawiera formaldehyd, który utwardza płytkę paznokcia. Formaldehyd, to substancja silnie alergenna, powodująca uczulenia, rumienia, podrażniająca drogi oddechowe i oczy, w wysokim stężeniu jest także mutogenna, szkodliwa. Została sklasyfikowana jako substancja o działaniu rakotwórczym trzeciej kategorii.nie polecam. Jak sie używa paznokcie ładne, jak tylko się przestanie to paznokcie lamia się jak wczesniej..
Dodano: 2017-09-26 08:41:34 Zgłoś nadużycie