Czy powiększenie biustu jest ryzykowne dla zdrowia?

Kobiety często podkreślają, że nie są zadowolone ze swojego biustu, przez co coraz częściej decydują się na jego powiększenie. Zobaczcie z czym to się wiąże.

Czy powiększenie biustu jest ryzykowne dla zdrowia?

Czy powiększenie biustu jest ryzykowne dla zdrowia?


Piersi są oznaką kobiecości i wielu mężczyzn przyznaje, że woli kiedy ich partnerki charakteryzują się miseczką np. C czy D od A. Wiele kobiet ze względu na zwiększenie powodzenia u płci przeciwnej, jak i dla poprawy własnego samopoczucia często decyduje się na operację powiększenia piersi. Możemy ją wykonać z pomocą implantów, jak też wykorzystać do niej przeszczep własnego tłuszczu, lecz czy jest to bezpieczne dla naszego zdrowia?

Używamy implantów, czyli ciała obcego, więc organizm wcale nie musi tego zaakceptować i tu mogą wystąpić powikłania. Z drugiej strony użycie własnej tkanki tłuszczowej niesie ze sobą inne ryzyko, chociażby infekcje czy w miejscu dawczym, czy biorczym, jak również fakt, że tkanka tłuszczowa w dużym procencie się wchłania. Poza tym w przypadku powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową to powiększenie nie może być duże. Nie da się wstrzyknąć bardzo dużej ilości tkanki tłuszczowej, dlatego że wtedy ciśnienie tkankowe rozpycha przeszczepioną tkankę i nie da się uzyskać oczekiwanego kształtu czy wielkości - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Janusz Obrocki, chirurg plastyczny.

Korekcja wyglądu piersi odbywa się pod całkowitą narkozą, a przed jego wykonaniem należy wykonać szereg badań. Bezpieczeństwo każdego zabiegu zależy po pierwsze od warunków, w jakich wykonuje się dany zabieg. Dobrze jest wykonywać to w placówkach rekomendowanych i wyposażonych w dobry sprzęt. Druga rzecz to jest doświadczenie chirurga. W przypadku powiększania piersi ważne jest też, jakiego rodzaju implantów używamy - mówi dr Janusz Obrocki.

Zapewne wiele z Was zastanawia się także ile wynosi okres rekonwalescencji po zabiegu. Otóż każdy zabieg  wymaga pewnego czasu rekonwalescencji. W przypadku użycia własnej tkanki tłuszczowej to jest około 2-3 tyg., a w przypadku użycia implantów piersiowych do miesiąca. Są ograniczenia dotyczące aktywności fizycznej i konieczność noszenia specjalnego stanika pooperacyjnego - dodaje dr Janusz Obrocki z kliniki Medicover.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zobaczcie materiał:
Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 24.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
czay
Ja jestem po zabiegu operacji biustu u doktora Pabiańczyka. Istnieje jakieś ryzyko przy każdej operacji, ale widzę większego ryzyka w porównaniu do na przykład podciągnięcia pośladków. Po prostu trzeba pamiętać, aby nie brać za wyznacznik cenę, tylko jakość
Dodano: 2018-09-06 14:07:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jestem tu po raz pierwszy. Jak widzę kolega Obrocki udziela się medialnie ;-)
Za pozytywny wpis o sobie dziękuję. Zwykle na forach wylewamy swoje frustracje, a tu proszę miłe zaskoczenie.....
Dodano: 2014-09-21 09:57:10 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nigdy nie powiększyłabym sobie biustu! W ogóle, jakakolwiek ingerencja w ciało to dla mnie głupota, ja dbam o siebie od wewnątrz suplementami albo balsamami, codziennie peeling z beeco solny i biorę na biust takie tabletki ujędrniająco/powiększające, bust forte to się nazywa.
Dodano: 2014-07-03 21:08:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
www.marcinsierocinski.pl , doskonał chirurg plastyczny - polecam !
Dodano: 2014-06-28 15:48:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×