Czy umiesz nakładać maseczkę?

Zastanawia Cię dlaczego stosujesz maseczkę na twarz, ale nie widzisz zadowalających rezultatów? Być może źle ją nakładasz. Zapoznaj się z informacjami, które przygotowałyśmy!

Umiesz nakładać maseczkę?

Czy umiesz nakładać maseczkę?


Wiele kobiet zastanawia się jak odpowiednio nakładać maseczkę na twarz. Warto temu poświęcić swoją uwagę, gdyż jej działanie jest w dużej mierze uzależnione od tego w jaki sposób ją zaaplikujemy!

Najważniejsze jest dokładne oczyszczenie twarzy z makijażu i zabrudzeń. Pomocne okażą się wszelkiego rodzaju mleczka, żele do demakijażu oraz peelingi. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu składniki aktywne będą mogły łatwiej wniknąć w naszą skórę.

Zabieg wykonujmy wieczorem, ponieważ to właśnie wtedy nasza cera jest rozluźniona i rozpoczyna regenerację, przez co substancje aktywne zostaną lepiej przyswojone. Ponadto maseczka lepiej się wchłania w wilgotnych i ciepłych warunkach, czyli np. podczas kąpieli.

Działanie maseczki wzmacnia ciepły kompres, który bez problemu sama możesz przygotować w domu. Wystarczy, że na po nałożeniu maseczki, twarz pokryjesz ligniną, następnie folią spożywczą, a to wszystko jeszcze przykryjesz ogrzanym ręcznikiem. Tak przygotowany kompres należy trzymać ok. 10 minut, po czym możemy zmyć resztki maseczki. Tego sposobu na polepszenie działania preparatu nie powinny jednak stosować osoby mające cerę skłonną do powstawania "pajączków".

Maseczkę najlepiej nakładać rozpoczynając od czoła, po brodę. Nie jest wskazane używanie gąbeczek, czy płatków kosmetycznych - posłużmy się palcami, gdyż wtedy mamy możliwość dokładniejszej aplikacji i rozmasowania specyfiku.

Maseczki nie nakładajmy w okolice oczu oraz ust, gdyż są to bardzo delikatne miejsca, skłonne do podrażnień. Specyfik pozostawiajmy na twarzy oraz zmywajmy go zgodnie z zaleceniami producenta.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 11.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×