Czym czyścić pędzle do makijażu?

Jakimi produktami najlepiej czyścić pędzle do makijażu? Bardzo proszę o poradę.

Czym czyścić pędzle do makijażu?

Czym czyścić pędzle do makijażu?Jeśli ma Pani na myśli swoje osobiste pędzle do makijażu to wystarczy użyć mydła. Najlepiej tego w płynie ponieważ nie pozostawi on białego osadu na pędzlach. Dla bezpieczeństwa najlepiej korzystać z produktów hipoalergicznych, które  są łagodniejsze dla skóry. Na rynku dostępne są także specjalne preparaty do mycia pędzli, które dodatkowo mają funkcje odkażającą.


Kliknij i poznaj makijażowy trend: połyskujące powieki!


Jeśli nie pracuje Panie w zawodzie wizażystki i jedynie chce zapewnić czystość pędzlom na własny użytek, nie ma potrzeby inwestowania w tego typu produkty. Aby dbać o higienę pędzli powinno przechowywać je w kosmetyczce lub miejscu, gdzie nie są narażone na zbieranie kurzu i innych nieczystości z powietrza. Pędzle powinno się  myć do momentu, aż będzie leciała czysta woda. Następnie należy odsączyć włosie w ręcznik papierowy i właściwie uformować. Tak wyczyszczone pędzle powinno suszyć w pozycji poziomej.

W pozycji pionowej resztki wody mogą spływać do trzonka pędzla i rozpuścić z czasem klej, co może spowodować wypadanie włosia. Odradzam stosowanie szamponów do mycia pędzli. Nieodpowiedni rodzaj kosmetyku może spowodować nadmierne puszenie i w efekcie utratę kształtu.

Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!


Nawet największe gwiazdy lubią czasami zrezygnować z makijażu i pokazać swoje prawdziwe, naturalne oblicze. Zapraszamy do obejrzenia galerii i zdecydowania, która z nich najlepiej prezentuje się bez kilogramów tapety!


ID galerii:901


Kasjana SerafinEkspert MilionKobiet.pl

Kasjana Serafin

EKSPERT URODY Kosmeterii

Product Trainer marek: LUMENE oraz PRESTIGE COSMETICS

Foto główne: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 08.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×