DIY: Odmładzający peeling cytrynowo-żurawinowy

Z czasem nasza skóra staje się bardziej wiotka i mogą pojawiać się na niej zmarszczki. Aby spowolnić te procesy i nadać skórze elastyczność wystarczy odpowiednio o nią zadbać. Oto skuteczny sposób.

peeling odmładzający.jpg

DIY: Odmładzający peeling cytrynowo-żurawinowy

 

Peeling to bardzo istotna część pielęgnacji naszej skóry. Dzięki niemu znacznie łatwiej cera się regeneruje i motywuje do tego, by walczyć z różnymi czynnikami zewnętrznymi.

Czasu nie da się zatrzymać i w sumie nie jest to potrzebne. W końcu kobieta w każdym wieku jest piękna, jeśli tylko odpowiednio o siebie zadba. Choć z upływem lat nasza skóra może stać się mniej elastyczna, procesy starzenia można zniwelować do minimum jeżeli zastosujemy odpowiednie kosmetyki.

Zobacz też: DIY: MASECZKI LIFTINGUJĄCE Z BIAŁKA ORAZ MIODU I WODY RÓŻANEJ 

Natura daje nam jednak możliwości, które powinniśmy wykorzystywać. Cóż bowiem może pomóc nam lepiej niż to co przygotować możemy w domowym zaciszu z najlepszych i przede wszystkim naturalnych produktów?

Mamy dla was propozycję prostą, ale i skuteczną. Naturalny kosmetyk, który samemu bardzo łatwo przygotować to nie tylko opcja chroniąca przed szkodliwym działaniem niechcianej chemii, ale także po prostu tani kosmetyk. Oto jak przygotować odmładzający peeling żurawinowo-cytrynowy.

 

SKŁADNIKI:

1/2 szklanki suszonej żurawiny
3/4 szklanki świeżej żurawiny
1/2 szklanki płatków owsianych
1 cytryna
1 łyżeczka miodu
3 łyżki oliwy z oliwek

Płatki oraz żurawinę należy razem dobrze zmiksować. Następnie trzeba sparzyć cytrynę i zetrzeć jej skórkę. Kolejny krok to wymieszanie wszystkich składników na jednolitą masę. Tak przygotowany peeling do ciała można stosować 3 razy w tygodniu.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 28.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×