DIY: Waniliowo-cynamonowy scrub do ciała

Peeling ciała to bardzo ważny element jego pielęgnacji. Mamy dla was propozycję idealną na uwieńczenie zimowych rozgrzewających kąpieli, ale nie tylko!

scrub waniliowo-cynamonowy.jpg

DIY: Waniliowo-cynamonowy scrub do ciała

Dobry peeling jest bardzo ważny w pielęgnacji naszej skóry. To właśnie dzięki niemu usuwamy zanieczyszczenia i martwy naskórek. Tak naprawdę bez tego zabiegu wszystkie inne nie są skuteczne, albo ich działanie znacznie się osłabia.

Na rynku można kupić naprawdę wiele scrubów. Ceny niektórych są naprawdę wygórowane. A przecież wykonanie scrubu nie jest takie trudne. Co więcej, naturalny kosmetyk przygotowany jest w domu, nie będzie miał w sobie sztucznych i raczej zbędnych dodatków.

Aby przygotować waniliowo-cynamonowy scrub przygotuj:

3/4 szklanki cukru trzcinowego
3 łyżki cynamonu
1 łyżeczkę ekstraktu z wanilii
2 łyżki oleju migdałowego
2 łyżki oleju jojoba
1 łyżka witaminy E

Cukier należy wymieszać z mielonym cynamonem i dodać olejki oraz ekstrakt z wanilii. Na końcu do mieszanki wlać witaminę E i wszystko dobrze ze sobą połączyć. 

Nie musisz się bać, że po tygodniu scrub do niczego się nie nada i zepsuje, gdyż dzięki olejkom, które działąją jak naturalne konserwanty, tak przygotowany kosmetyk może stać nawet cały rok. Najlepiej będzie go przechowywać w szklanym słoiczku w łazience, by zawsze był pod ręką.

Dzięki cukrowi scrub bardzo dobrze usunie z ciała martwy naskórek, a olejki dostarczą skórze potrzebnych witamin i nawilżenia. Oprócz urodowych korzyści dla skóry, taki scrub do ciała dzięki swojemu zapachowi, pomoże Ci się odprężyć i zrelaksować. Peeling dobrze jest wykonywać mniej więcej raz w tygodniu.


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 09.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×