Dla kogo kremy z retinolem?

Tagi: krem retinol

Słyszałaś o zbawiennym działaniu retinolu, ale zastanawiasz się, czy już powinnaś zacząć korzystać z jego właściwości? Zapoznaj się z informacjami, które przygotowałyśmy.

Dla kogo kremy z retinolem?

Dla kogo kremy z retinolem?


Z kremami do twarzy, na których nie ma oznaczenia wiekowego zazwyczaj mamy problem, czy już powinnyśmy się na nie zdecydować, czy może jeszcze za wcześnie. Wiele mówi się o zbawiennym działaniu kilku składników, lecz kiedy zacząć z nich korzystać? Jedną z najczęściej polecanych substancji w przeciwstarzeniowej pielęgnacji twarzy jest retinol. Na czym polega jego sekret i kiedy po niego sięgnąć?

Retinol wchodzi w skład witaminy A, którą większość zna jako witaminę młodości odpowiedzialnej za dobrą kondycję nie tylko naszej skóry, ale także paznokci oraz włosów. Jego odpowiednie stężenie stymuluje proces odnowy komórkowej, przez co zmarszczki zostają spłycone, a skóra zregenerowana i pobudzona do produkcji kolagenu. Ponadto jego działanie wpływa na sprawniejsze funkcjonowanie gruczołów łojowych, a także rozjaśnia przebarwienia powstałe na skutek opalania, czy przez zmiany hormonalne.

Dla kogo kremy z retinolem?

Dla kogo kremy z retinolem?


Na kremy zawierające retinol powinny zdecydować się kobiety, które przekroczyły 35 rok życia. Można po nie sięgać także trochę wcześniej, np. od 30 r. ż., lecz nie należy tego robić częściej niż 2 razy w tygodniu, gdyż skóra może za bardzo rozleniwić się i nie będzie sama się regenerowała. We wcześniejszych latach życia najlepiej zupełnie zrezygnować z kosmetyków z zawartością retinolu. Ważne jest także aby kobiety w ciąży nie stosowały produktów z jego zawartością.

Aby działanie kremu przyniosło wymierne skutki, jego zawartość w kosmetyku powinna wynosić minimum 0,25 g w czystej postaci.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 24.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
kuracja retinolem to podstawa w zapobieganiu zmarszczkom - i co lepsze, krem z retinolem nie musi być mega drogi, znalazłam niedawno krem wyprodukowany przez Ava Laboratorium z serii Larisse, co prawda oznaczony jako 50+ ale tak lekki i przyjemny w użytkowaniu, że nawet 30tka z mieszaną skórą jak ja będzie zadowolona, można go dostać w sklepie topdrogeria.pl w super cenie, jak wszystko tam http://www.topdrogeria.pl/
Dodano: 2014-03-24 14:46:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×