Dla kogo krótkie włosy?

Jesteś ciekawa, czy krótka fryzura jest dobrym rozwiązaniem przy bardzo przerzedzonych włosach? Skorzystaj z naszych porad!

Dla kogo krótkie włosy?
Dla kogo krótkie włosy?



Cienkie włosy
to problem wielu kobiet. Mają one tendencję do opadania i przylegania do skóry głowy. Jednym ze sposobów nadania objętości fryzurze jest odpowiednie strzyżenie, a także dobór właściwych kosmetyków i rodzaju koloryzacji. Niestety włosy długie i cienkie nie prezentują się dobrze, rozpuszczone zaraz opadają pod swoim ciężarem, zaś związane tworzą mało pokaźny kucyk. Przy tego rodzaju włosach sprawdzą się fryzury typu bob lub shag.

Cięcie typu bob jest ponadczasowe i uwielbiane przez wiele kobiet, również przez te z pierwszych stron gazet. Nadaje się właściwie do każdego kształtu twarzy, możemy eksperymentować z długością, lecz nie może być ona dłuższa niż do ramion, a dla osób bardziej odważnych możemy wprowadzić element asymetrii. Tego rodzaju fryzura wygląda dobrze zarówno z grzywką, jak i bez.

Dla kobiet, które preferują krótkie włosy, chcących jednocześnie wyglądać dziewczęco proponuję cięcie typu shag. Charakteryzuje się ono odpowiednim wycieniowaniem włosów, które nadaje fryzurze fantazji i lekkości. Przy użyciu odpowiednich kosmetyków, możemy uzyskać efekt artystycznego nieładu, bądź eleganckiej prostoty. Fryzura ta umożliwia stylizowanie włosów na wiele różnych sposobów, co pozwala na zmianę wizerunku każdego dnia. Również to strzyżenie cieszy się ogromną popularnością wśród gwiazd.

Jeśli decydujemy się na którąś z wskazanych wyżej fryzur, musimy pamiętać o odpowiednim doborze produktów do pielęgnacji i stylizacji. Wybierajmy szampony i odżywki nadające objętość, zaś do stylizacji kosmetyki odbijające włosy od nasady. Pasty, które nie obciążą fryzury, a nadadzą lekkości i dynamiki, bez efektu sklejenia.

Włosy cienkie wymagają szczególnej pielęgnacji poprzez codzienne mycie i stylizację. Na rynku dostępne są spraye odświeżające, które odnawiają objętość oraz dają uczucie świeżo umytych włosów, idealnie sprawdzą się w podróży lub w sytuacji, gdy zdarzy nam się zaspać. Produkt ten wystarczy rozpylić na suche włosy bez mycia i suszenia.

Zatem osoby, których natura nie obdarzyła gęstymi włosami, powinny zwrócić się o pomoc do dobrego stylisty fryzur, który profesjonalnie dobierze fryzurę, koloryzację oraz odpowiednie kosmetyki.


Marta Wieczorek Fot. Artur Jabłoński.jpg















ekspert MilionKobiet.pl
Marta Wieczorek
stylistka GOLDWELL, Studio Fryzur Marta Wieczorek z Ostrowca Świętokrzyskiego

Fot. Artur Jabłoński




Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 27.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×